Lietuvoje

2020.11.13 16:07

Neįprastame JAV karinių oro pajėgų žvalgybos drono maršrute – ir Lietuva

Jurga Bakaitė, LRT.lt2020.11.13 16:07

Lietuvos oro erdvėje užfiksuotas JAV karinių oro pajėgų žvalgybos bepilotis orlaivis „Northrop Grumman RQ-4B“. Orlaivis į orą pakilo ketvirtadienį 2 valandą nakties Viduržemio jūroje iš Sigonelos karinės bazės Sicilijoje. Anksti ryte orlaivis pasiekė Lietuvą, kurį laiką sukiojosi netoli Kaliningrado srities.

Toliau jo maršrutas ėjo per Lenkiją, Ukrainą, dronas užtruko Ukrainos Rytuose prie Donbaso ir Krymo, kur vyksta Rusijos ir Ukrainos karinis konfliktas.

Jis kirto Graikijos, Bulgarijos, Rumunijos, Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos oro erdvę, o ketvirtadienį vėlai naktį grįžo į bazę.

Bepilotis orlaivis, kurio šaukinys yra „FIXER10“, žvalgybos misiją prie Kaliningrado vykdo nebe pirmą kartą, tai išskirtinių techninių galimybių lėktuvas. JAV karinės oro pajėgos tokio tipo orlaivius naudoja žvalgybos, stebėjimo ir atpažinimo operacijose visame pasaulyje: jie turi temperatūros, infraraudonųjų spindulių ir optinius jutiklius, galingą objektyvą nuotraukoms.

Kariuomenė: sąjungininkai vykdo užduotis

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo Viešųjų ryšių karininkas kapitonas Andrius Dilda, komentuodamas įvykį sakė, kad JAV pajėgų dronas skrido vykdydamas užduotį.

„Lietuvos kariuomenė apie sąjungininkų praskrendančius dronus yra informuojama, jie kaip ir visi skraidantys aparatai derina skrydžio laikus bei oro erdvę, o mes juos matome. Sąjungininkai neretai Lietuvoje vykdo užduotis, ir mes apie jas esame informuoti. Savo skrydžiais sąjungininkai mums padeda užtikrinti mūsų šalies gynybą bei veikia kaip patikimas atgrasymas“, – sakė kariuomenės atstovas.

Tuo metu JAV karinių oro pajėgų atstovai Europoje LRT.lt sakė, kad bepilotis orlaivis vykdė įprastas pratybas.

„Pratybos yra būtinos, kad oro pajėgos būtų pasirengusios remti ir ginti mūsų šalį ir sąjungininkus“, – teigiama atsiųstame atsakyme.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00