Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.10 18:54

Apie kokias rimtas ligas gali pranešti galvos skausmas?

Kada iš tiesų derėtų susirūpinti savo sveikata ir ranka nenumoti į galvos skausmą? Skausmo priežasčių yra daug, 90 proc. tai – raumenų įtampos ir iš dalies migreniniai galvos skausmai. Svarbu atskirti, kada skausmas yra pavojingas ir reikia gydytojo.   

Neurologas Vytautas Lukošaitis sako, kad galvos skausmą gali išprovokuoti ir paprastas gripas ar peršalimas. „Taip pat – danties uždegimas, ausies uždegimas. Galvos skausmai gali pasireikšti ir esant stuburo, kaklo srities problemoms. Tokie skausmai paprastai nereikalauja specifinio gydymo ir praeina nuo vaistų“, – sako specialistas. 

Tačiau esama ir rimtesnių skausmų, kurie yra neurologinės ligos simptomas. „Dažniausiai tai būna staiga atsiradęs, labai stiprus galvos skausmas. Dažnai tokį skausmą lydi neurologiniai simptomai – sąmonės sutrikimas, pykinimas, vėmimas, rankos ar kojos silpnumas. Tokiu atveju nereikėtų laukti, kol skausmas praeis, ar jį kentėti, gerti vaistus, o kuo greičiau kreiptis į gydytoją“, – rekomenduoja neurologas.

Esama ir skausmų, kurie neturi aiškios, konkrečios priežasties. Dažniausiai tarp jų pasitaiko įtampos tipo galvos skausmų.

Plačiau – video reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi