Lietuvoje

2016.02.10 19:53

Šakių rajone motina į šulinį įmetė kūdikį

Vygandas Trainys, Sigita Purytė, Loreta Juodzevičienė, lrytas.lt2016.02.10 19:53

Po tragedijos Kėdainių rajone, kur buvo nuskandinti du maži vaikai – dar viena kraupi žinia Lietuvai: trečiadienį Šakių rajone, Papartynų kaime, į šulinį įmestas pusės metų kūdikis. Nusikaltimo padarymu įtariama 19-metė motina.

Vaikelį iš ledinio šulinio vandens ištraukė už 100 metrų gyvenantis kaimynas. Prokurorų duomenimis, jis ir iškvietė pagalbą. Atvykę medikai vaikelį atgaivino.

Šiuo metu kūdikis paguldytas į Šakių ligoninės vaikų skyrių. Pavojus jo gyvybei negresia. „Būsena stabili nuo pat atvežimo. Kūdikis prižiūrimas medikų. Jam viskas gerai. Jokio pavojaus gyvybei nėra. Šiuo metu jokių duomenų apie peršalimą taip pat nėra“, – apie kūdikio būklę sakė Šakių ligoninės pavaduotoja gydymo reikalams Daina Bagdonienė.

Į ligoninę kartu atvykusi motina buvo perduota kitos gydymo įstaigos medikams.

Pusės metų berniukas – vienintelis moters vaikas.  

Įtariama, jog motina sūnų į kieme esantį šulinį įmetė apie 9 val. ryto. Įmetusi kūdikį į šulinį, ji uždengė šulinį šiferio lakštu ir nubėgo pas kaimyną pasakyti, ką padarė. Verkdama ir drebėdama ji šaukė: „Nužudžiau vaiką“.

Laimė, kaimynas patikėjo šiurpia žinia ir tuoj pat nubėgo prie šulinio.

„Jis vaiką ištraukė ranka. Iki vandens nėra nė metro gilumo“, – portalui lrytas.lt sakė vietos policijos pareigūnas. 

Kūdikis į vandenį buvo įmestas su drabužiais. 

Nelaimės vietoje 10 val. jau dirbo prokurorai. Atvyko gausios policijos pajėgos. 

Anot prokurorų, moteris gyveno su sugyventiniu, nė vienas jų neturėjo darbo. 

Į įvykio vietą išvyko ir Šakių seniūnijos socialinės darbuotojos.  

Seniūnijos darbuotojai pasakojo, kad antradienį moteris buvo atėjusi pasiimti sunkiau gyvenančioms šeimoms skirtų maisto produktų. Socialinės darbuotojos moterį pakalbino, ji nesukėlė jokių įtarimų.

„Moteris ūmaus būdo, šiek tiek keistoka. Daug negalime pasakyti. Mes ją laikas nuo laiko lankydavome, bet ji nebuvo įtraukta į socialinės rizikos šeimų sąrašą“, – portalui lrytas.lt sakė seniūnijos darbuotojas.

Moteris su vaiku gyvena pas motiną gretimame kaime. Trečiadienį ji viešėjo pas tėvą Papartynuose. Tėvas statybininkas, jis dirbo Marijampolėje, nelaimės metu buvo išvykęs. Namuose buvo tik motina su kūdikiu.

Generalinė prokuratūra dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. Moteris šiuo metu sulaikyta, vaikas gydomas reanimacijoje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.