captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apie ką nepagalvoja rastus dokumentus per „Facebook“ platinantys geradariai

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Pasų poskyris išduoda asmens tapatybės korteles ir pasus piliečiams, praradusiems asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus. Pastaruoju metu pastebėta, kad asmenys, radę pamestus dokumentus, dažnai nežino, kaip pasielgti.
VSAT nuotr.
VSAT nuotr.

Pareigūnai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo 6 str. 14 p. „Asmenys rastą kito piliečio asmens tapatybės kortelę ar pasą turi atiduoti teritorinei policijos įstaigai arba Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai“.

Šiuo metu itin populiaru dalintis informacija įvairiuose socialiniuose tinkluose, todėl ne kartą teko pastebėti, kad asmenys, radę pamestus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, jų nuotraukas įkelia į socialinius tinklus, pvz. „Facebook“, tokiu būdu paviešindami asmenų, praradusių dokumentus, asmens duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą ir kitą informaciją, tikėdamiesi surasti dokumentų savininkus.

Taip elgtis nederėtų, nes minėtą informaciją viešinti draudžia Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas. Šio įstatymo tikslas – ginti žmogaus privataus gyvenimo neliečiamumo teisę, tvarkant asmens duomenis.

Atsakomybę už neteisėtą asmens duomenų paviešinimą numato ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 214(14) straipsnis.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...