Lietuvoje

2016.02.09 16:36

Kaune nuo gripo mirė moteris

BNS2016.02.09 16:36

Kauno klinikose mirė moteris, kuriai įtariamas gripas, antradienį BNS patvirtino Kauno klinikų atstovė Milda Dambrauskienė. Tuo metu pranešama, kad gripo epidemija paskelbta Marijampolės mieste bei Prienų ir Šakių rajonuose – iš viso epidemija yra apėmusi 19 Lietuvos savivaldybių.

Kauno visuomenės sveikatos centro duomenimis, 56 metų moteris mirė sekmadienį. Ji sirgo arterine hipertenzija, o peršalimo ligos simptomus jautė ir negalavo maždaug savaitę, tačiau medicininės pagalbos kreipėsi tik praėjusį penktadienį.

„Ši pacientė – reikėtų pasakyti, kad tai yra įtarimas, mes kol kas neturime galutinio patvirtinimo. Yra įtarimas, nes klinikinė eiga buvo labai panaši. Ji savaitgalį atvyko pas mus į ligoninę“, – žurnalistams antradienį sakė Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikos vadovas Vidas Pilvinis.

Pasak jo, moteris į ligoninę atvyko labai sunkios būklės, su ryškiu kvėpavimo funkcijos nepankamumu.

Kauno klinikų reanimacijoje šiuo metu yra gydomi aštuoni pacientai, kuriems yra nustatytas arba įtariamas A tipo gripo sukeltas kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, reikalaujantis dirbtinės plaučių ventiliacijos.

„Tai yra labai sunkūs pacientai, jų gyvybei yra tikrai pavojus“, – kalbėjo V. Pilvinis.

Pasak mediko, pirmasis toks pacientas atvyko prieš devynias paras, paskutinis iš aštuonių ligonių atvyko pirmadienį. Antradienį kitos ligoninės dėl pavojingų gripo atvejų į Intensyviosios terapijos kliniką nesikreipė.

„Jis (gripas – BNS) labai primena prieš penkerius metus, kai buvo pandeminis gripas – jis labai primena situaciją Lietuvoje, kuri buvo prieš penkerius metus – būtent tuo kvėpavimo funkcijos nepakankamumu“, – sakė V. Pilvinis.

Pasak jo, vienintelis patikimas būdas apsisaugoti nuo gripo ir jo komplikacijų – skiepytis.

Tai antroji gripo auka šį sezoną. Pirmadienį pranešta, kad Vilniuje nuo šios ligos komplikacijos mirė 65 metų vyras.

Sergamumas gripu toliau auga, o gripo epidemiją jau paskelbė 19 savivaldybių, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

Gripo epidemiją yra paskelbusios Alytaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos miestų, Druskininkų ir Alytaus, Marijampolės, Prienų, Šakių, Ukmergės, Jurbarko, Lazdijų, Klaipėdos, Telšių, Kretingos, Varėnos, Švenčionių ir Visagino rajonų savivaldybės.

Praėjusią savaitę bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪKVTI) siekė apie 140 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Devyniose iš dešimties Lietuvos apskričių sergamumo rodiklis užfiksuotas didesnis nei epideminė ŪKVTI riba, ji siekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų.

Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyta apie 300 asmenų. Iš jų – 216 vaikų. 27 iš hospitalizuotų asmenų paguldyti į intensyviosios terapijos skyrių. Iš viso hospitalizuota dešimt nėščių moterų. Daugiausiai asmenų į ligoninę dėl gripo gydoma Vilniaus, Kauno, Klaipėdos apskrityse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt