Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.09 15:43

L. Linkevičius su ES ambasadoriais aptarė situaciją Ukrainoje ir Moldovoje

LRT.lt 2016.02.09 15:43

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 9 dieną Vilniuje Europos Sąjungos šalių ambasadoriams pristatė Lietuvos poziciją aktualiais ES vidaus ir užsienio darbotvarkės klausimais, rašoma pranešime spaudai.

Susitikime aptarta situacija Ukrainoje ir Moldovoje, Minsko susitarimų įgyvendinimas, ES ir Baltarusijos santykiai, Europos Vadovų Tarybos pirmininko Donaldo Tusko pasiūlymas dėl susitarimo Jungtinės Karalystės klausimu, taip pat praėjusio Gymnich susitikimo ir vasario 15 d. vyksiančios ES Užsienio reikalų tarybos klausimai.

Ministras atkreipė ambasadorių dėmesį, kad Minsko susitarimai nėra visiškai įgyvendinami, vis dar neužtikrinta sienos kontrolė su Rusija, okupuotoje Donbaso teritorijoje išlieka sudėtinga saugumo situacija. L. Linkevičius pažymėjo, kad visoms Ukrainos politinėms jėgoms kaip niekada svarbu susitarti ir tęsti reformas. 

„Ukrainos valdžios institucijos ir politinės jėgos privalo susitelkti, ryžtingai vykdyti reformas ir atkurti savo piliečių bei tarptautinių partnerių pasitikėjimą“, – teigė ministras.

L. Linkevičius pažymėjo, kad D. Tusko pasiūlymas dėl susitarimo JK klausimu sudaro prielaidas pozityviam susitarimo vertinimui. 

„Visi sutariame, kad bendromis jėgomis galime pasiekti susitarimą, kuris leistų kurti dar efektyvesnę Europos Sąjungą“, – sakė L. Linkevičius. 

Kalbėdamas apie migracijos krizę, Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė esamų susitarimų įgyvendinimo svarbą. 

„Privalome visiškai įvykdyti tai, ką jau esame sutarę ES išorės sienų apsaugos ir valdymo, ekonominių migrantų grąžinimo ir readmisijos srityse, taip pat užtikrinti migracijos paramos grupių veiklą migracijos valdymo centruose“, – pažymėjo ministras.

L. Linkevičius taip pat pristatė Lietuvos poziciją Moldovos, Baltarusijos ir klimato diplomatijos temomis. Šie klausimai bus svarstomi vasario 15 d. įvyksiančiame ES užsienio reikalų ministrų posėdyje Briuselyje. 

„Svarbu, kad tie teigiami žingsniai, kuriuos žengė Baltarusijos valdžia, paleidusi politinius kalinius, toliau būtų tęsiami. Norime matyti tolesnį progresą, kuris leistų ES tęsti dialogą su Baltarusija. Lietuvai ypač aktualiu išlieka Astravo atominės elektrinės klausimas, kurį nuolat keliame tiek dvišaliuose susitikimuose su Baltarusija, tiek daugiašaliuose forumuose“, – sakė L. Linkevičius. 

Ministras taip pat pažymėjo, jog svarbus aktyvesnis ES įsitraukimas padedant Moldovai išbristi iš ekonominės ir politinės krizės. „ES parama priklausys nuo esminių reformų ir akivaizdžių rezultatų. Tačiau šiandien ES privalo aktyviau padėti Moldovai siekiant politinio ir ekonominio stabilumo“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.  

Vilniuje vykusį tradicinį užsienio reikalų ministro ir ES šalių ambasadorių susitikimą organizavo šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančios Nyderlandų Karalystės ambasada.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi