Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.09 16:46

R. Malinauskas: labai abejoju, ar tokie variantai man priimtini

Druskininkų merui Ričardui Malinauskui, kuris minimas skandalingame vadinamojo Vijūnėlės dvaro tyrime ir kuriam STT yra suteikęs specialiojo liudytojo statusą, gali būti pasiūlyta susispenduoti narystę partijoje.

Tai antradienį, grįžęs iš atostogų, žurnalistams pranešė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Šiandien kaip tik turime partijos valdybos posėdį, jis pats turės atsakyti į kai kuriuos jam numatytus užduoti klausimus, mano, aišku, bus pasiūlymas, kol jis yra specialusis liudytojas, galėtų partijoje savo narystę sustabdyti“, – DELFI klausiamas, kodėl atsistatydinusiai sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei ir Druskininkų merui R. Malinauskui taikomi skirtingi standartai, atsakė A. Butkevičius.

Pasak A. Butkevičiaus, to reikia, kad nebūtų spekuliuojama partijos atžvilgiu.

A. Butkevičiaus teigimu, tuo, artėjant rinkimams, jau pasinaudoja oponentai.

„Artėjant rinkimams, išnaudoja juodąsias technologijas ir, aišku, visuomenei formuoja tam tikras neigiamas nuostatas partijos atžvilgiu“, – politiniais oponentais piktinosi A. Butkevičius.

Tačiau premjeras mano, kad kol vyksta tyrimas, R. Malinauskas neturėtų būti nušalintas nuo mero pareigų. „Aš tikiuosi, kad teismas arba teisėsaugos institucijos artimiausiu metu ubaigs tyrimą ir į visus klausimus bus atsakyta“, – sakė A. Butkevičius.

DELFI primena, kad Druskininkų meras yra ir valdančiosios LSDP vicepirmininkas.

R. Malinauskas: padarysiu ne skubotus, o kardinalius sprendimus

Pats R.Malinauskas tvirtino su premjeru šio klausimo neaptaręs ir norintis išgirsti jo „žodžius ir argumentus“, tačiau sakė nematantis, dėl ko reikėtų trauktis iš partijos ar stabdyti narystę joje.

„Dėl ko trauktis nėra, kai susitiksiu su premjeru, apkalbėsiu ir padarysiu ne skubotus, o kardinalius sprendimus. Aš labai abejoju, ar tokie variantai man priimtini“, – BNS antradienį sakė R. Malinauskas.

„Visos sukurptos muilo šitos operos, jos sprogs, jeigu kažkam norisi, kad jos sprogtų greičiau, tai, deja, aš ne viską galiu įrodyti per vieną dieną. Kada jūs įvardinsit nors vieną skandalą, kuris turi pagrindo, pasitrauksiu ne tik iš mero, bet ir iš visur kitur“, – kalbėjo R. Malinauskas.

Anksčiau R. Malinauskas BNS yra sakęs, kad sulaukęs iš partijos raginimų atsitraukti į juos atsižvelgtų.

Druskininkų vadovas pirmadienį buvo apklaustas tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą, turėjusį reikšmės statybų Druskininkuose įteisinimui.

Skandalai gadino atostogas

Grįžus iš atostogų, premjerui tenka aiškintis dėl Vyriausybės vaidmens Vijūnėlės dvaro istorijoje.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo atliekanti STT kaip specialųjį liudininką jau apklausė aplinkos ministrą „tvarkietį“ Kęstutį Trečioką – nedaug trūksta, kad jam būtų pateikti įtarimai.

Kaip specialusis liudytojas pirmadienį apklaustas ir Druskininkų meras, A. Butkevičiaus pavaduotojas partijoje R. Malinauskas. STT kaip liudytoją žada apklausti patį premjerą.

Taip pat keliamas žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atsakomybės klausimas dėl aukštos maisto produktų, skirtų nepasiturintiesiems, kainos. Po brangių produktų skurstantiems skandalo pirmadienį atsistatydino žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius, antradienį V. Baltraitienė jo atsistatydinimo pareiškimą pasirašė.

Premjerą „rimtam pokalbiui“ trečiadienį kviečiasi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

A. Butkevičius: K. Trečiokas – teisus

A. Butkevičius sako Vijūnėlės dvaro istorijoje nematantis aplinkos ministro K. Trečioko atsakomybės. „Noriu drąsiai pasakyti – aplinkos ministras, mano įsitikinimu, kada pristatinėjo šitą vyriausybės nutarimo projektą, jis yra teisus. Bet aš negaliu pasakyti, nebent buvo kažkokie kiti dalykai, aš manau, tyrimas duos atsakymą“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Jis užsiminė, kad po tyrimo pabaigos gali būti surengta dar viena spaudos konferencija, kurioje jis „galės įvardyti žinomas priežastis“.

A. Butkevičius sakė trečiadienį laukiantis „rimto pokalbio“ su prezidente D. Grybauskaite.

„Mane patį irgi sudomino išsakytas tonas, kad Vyriausybėje lyg tai yra tam tikra korupcija. Aš, kaip ministras pirmininkas, esu pasiruošęs už viską ir visada atsakyti, aš norėsiu, kad konkrečiai būtų pateikti faktai ir norėsiu išgirsti, kur yra korupcija, nes niekada su tokiais dalykais nesitaikstysiu ir nesitaikstau“, – tvirtino A. Butkevičius. Pasak premjero, esant korupcijos faktams, jis pasiruošęs korumpuotus tarnautojus atleisti tą pačią dieną.

Negali atšaukti vizito į Indiją

Premjeras sako, kad vizitas į Indiją buvo per ilgai derintas, kad jį dabar galima būtų atšaukti, ir pabrėžia, kad be politinių susitarimų Lietuvos verslininkams bus sunku patekti į šią rinką.

„Užsienio reikalų ministerija labai norėjo, kad važiuočiau, visus metus derino tą vizitą į Indiją“, – sakė A. Butkevičius, paklaustas, kodėl vyksta į Indiją jo Ministrų kabinetą purtant korupcijos skandalams.

„Indija yra didžiulė valstybė, didžiulė rinka. Ir žmonių ten yra mentalitetas toks – tol, kol vyriausybiniu lygiu nėra suderinti tam tikri susitarimai, nėra pasirašyti tam tikri dokumentai, į tokias dideles rinkas papulti verslui yra neįmanoma, – aiškino premjeras. – Pirmiausiai reikia valdžiai atvykti ir suderinti tam tikrus dokumentus. Tada, kai yra pasirašyti susitarimai, memorandumai, galima kalbėti apie verslo vizitą“.

A. Butkevičius Indijoje ir Bangladeše lankysis vasario 11–18 dienomis. Čia Premjeras ketina susitikti su abiejų šalių vyriausybių vadovais, taip pat dalyvaus Indijos ir Europos valstybių verslo forume „Make in India“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi