captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje švenčiamos Užgavėnės

Antradienį Lietuvoje švenčiamos Užgavėnės. Kaip įprasta, šia švente siekiama išvyti žiemą bei prišaukti pavasarį. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda iki šv. Velykų truksianti Gavėnia ir pasninkas. 
O. Gurevičiaus (DELFI.lt) nuotr.
O. Gurevičiaus (DELFI.lt) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienio vidudienį vilniečius ir sostinės svečius pakvietė Užgavėnes švęsti Daukanto aikštėje.

Šventėje apsilankę gyventojai ragavo Užgavėnių blynų ir kareiviškos košės, šildėsi karšta arbata. Susirinkusiuosius linksmino aikštėje apsilankę persirengėliai ir kieminėtojai iš Mokytojų namų, šventinę nuotaiką kūrė folkloro ansambliai „Neris“, „Vilnelė“ ir „Vingrė“.

„Užgavėnės – viena linksmiausių metų švenčių, kurioje nuo seno kviečiamas pavasaris. Tai ne tik gera proga susiburti draugams, kaimynams ar bendruomenėms, bet ir dar viena galimybė saugoti ir puoselėti senąsias lietuviškas tradicijas“, – sakė prezidentė.

Užgavėnės – sena šventė, švenčiama likus 7 savaitėms iki Velykų. Jos metu kviečiamas pavasaris, kepami blynai, vyksta tradicinė Lašininio ir Kanapinio kova. Dabartiniai Užgavėnių papročiai – tai senovinių apeigų, kuriomis buvo siekiama nulemti derliaus gausumą, mūsų dienas pasiekusi dalis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...