Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.08 21:47

R. Malinauskas patvirtino mokėjęs Vijūnėlės „dvarą“ statantiems darbininkams

BNS 2016.02.08 21:47

Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas patvirtino mokėjęs atlygį Vijūnėlės „dvarą“ statantiems darbininkams, bet sako perdavęs namo savininko, verslininko Žilvino Povilonio pinigus.

„O jūs matot kažką blogo, kad žmogus, gyvenantis kitame mieste, paprašė manęs padėti, patarpininkauti ir kažkam gyvenant kaimynystėje padėti paorganizuoti?“ – TV3 televizijos žinioms pirmadienį sakė R. Malinauskas.

Paklaustas, ar neneigia, jog mokėjo atlyginimus dvarą statantiems darbininkams, R. Malinauskas atsakė: „Jeigu paprašė perduoti šeimininkas pinigus, paėmiau, perdaviau.“

Anksčiau pirmadienį po apklausos Specialiųjų tyrimų tarnyboje Kaune R. Malinauskas neatsakė į BNS klausimą, ar tiesa, jog būtent jis už namo savininką kaunietį Ž. Povilonį yra mokėjęs pinigus vadinamąjį Vijūnėlės „dvarą“ Druskininkuose statantiems statybininkams.

STT turi įtarimų, kad Druskininkų mero spaudimas Vyriausybei panaikinti kurortų apsaugos zonas galėjo būti ne dėl viešo, o dėl privataus intereso, nes spėliojama, kad į Vijūnėlės „dvarą“ yra nusitaikęs pats R. Malinauskas.

Druskininkų vadovas pirmadienį apklaustas tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą, turėjusį reikšmės statybų Druskininkuose įteisinimui.

STT pirmadienį patvirtino, kad po apklausos merui įtarimai nėra pareikšti – jis tyrime lieka specialiuoju liudytoju. Tai reiškia, kad byloje gali būti duomenų apie galbūt padarytą nusikaltimą, tačiau jų pareikšti įtarimams neužtenka.

Meras po apklausos patvirtino, jog yra skambinęs aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui dėl Vyriausybėje tuomet dar rengiamo nutarimo, kuriuo buvo panaikintas kurortinių zonų reglamentavimas ir kuris tapo vienu iš STT tyrimo objektų, tačiau tai laikė normalia praktika.

Paklaustas, ar pats norėtų pirkti jo kaimynystėje esančius statinius, jis juokdamasis sakė, jog svarstytų tokią galimybę. „Ar ateityje įpirksiu – norėčiau tokią svajonę turėti“, – sakė R. Malinauskas.

Tiek R. Malinauskas, tiek Vyriausybės nariai neigia kaltinimus dėl susitarimų bei sako, jog Vyriausybės veiksmai neturėjo įtakos teismo sprendimui dėl statybų. Meras pripažįsta padėjęs verslininkams prižiūrėti statybas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi