Lietuvoje

2016.02.08 23:30

Po brangių produktų skurstantiems skandalo – viceministro atsistatydinimas

LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba, ELTA2016.02.08 23:30

Kaip pranešė LRT TELEVIZIJOS laida „Šiandien“, atsistatydina Žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius.

LNK žinioms žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sakė pirmadienį sulaukusi V. Martusevičiaus pareiškimo atsistatydinti. Ministrė antradienį šį prašymą ketina patenkinti.

Vasario 4 d. Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl galimo sukčiavimo ir tiria, ar Žemės ūkio ministerijai pavaldi agentūra ne per brangiai perka maistą skurstantiesiems remti. Opozicinė liberalų partija teigia, kad Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho šeimai priklausančio Kėdainių konservų fabriko pagaminti mėsos ir pupelių konservai valstybei kainuoja dvigubai brangiau, nei galima gauti rinkoje. Darbo partijos deleguota žemės ūkio ministrė Virginija Baltratienė sako, kad į klausimus atsakys tyrimai.

Viceministro V. Martusevičiaus vadovaujama valdyba nepasirūpino, kad prieš nuspręsdama pirkti konkrečius mėsos ir pupelių koncervus, Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra atliktų tyrimą, kokios yra šių produktų kainos rinkoje. Galiausiai viceministras prisipažino pats nusprendęs, kad kainos tinkamos

Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vadovė Aldona Miliuvienė atsistatydino dar sausio pabaigoje, kilus įtarimams, kad miltus valstybė skurstantiesiems perka per brangiai.

Europos Sąjunga, siekdama užtikrinti pagalbą labiausiai skurstantiems asmenims, Lietuvai 2014–2020 metams skyrė 76,5 mln. eurų. Maisto produktų krepšelį sudaro kvietiniai miltai, cukrus, aliejus, makaronai, ryžiai, grikiai, kruopos, mėsos konservai, sausi pusryčiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt