Lietuvoje

2016.02.08 15:32

Paaiškėjo, kada prezidentė susitiks su A. Butkevičiumi

BNS 2016.02.08 15:32

Iš atostogų grįžtančio premjero Algirdo Butkevičiaus ir prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas numatomas trečiadienį.

„Susitikimas planuojamas trečiadienį“, – BNS sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Dvi savaites Karibų jūros regiono kurorte poilsiavusio A. Butkevičiaus atostogos oficialiai baigiasi pirmadienį, tačiau jo grįžimą į Lietuvą kiek pavėlino atidėti skrydžiai.

Prezidentė su premjeru turėtų aptarti situaciją vyriausybėje, kurią šalies vadovė apibūdina kaip sudėtingą.

„Dėl korupcijos šešėlio situacija vyriausybėje sudėtinga. Prezidentė laukia iš atostogų grįžtančio premjero rimtam pokalbiui“, – BNS sakė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Artimiausiu metu atsistatydinimo pareiškimą premjerui turėtų pateikti sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Ji sulaukė prezidentės ir kolegų socialdemokratų kritikos, kai pripažino davusi kyšį medikams, o Specialiųjų tyrimų tarnyba nusprendė ją apklausti dėl galimos korupcijos Šiaulių ligoninėje.

Praėjusią savaitę STT patvirtino, jog į apklausas kviečiami liudyti ir premjeras socialdemokratų vadovas A.Butkevičius bei aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas. STT šiuo atveju tiria galbūt darytą poveikį priimant vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų pakeitimo. Šis nutarimas, kaip skelbta žiniasklaidoje, galėjo turėti reikšmės įteisinant statybas Druskininkų Vijūnėlės dvaro teritorijoje.

Ministras K. Trečiokas STT atliekamame tyrime turi specialiojo liudytojo statusą. Specialiojo liudytojo statusas suteikiamas asmeniui, jei byloje yra duomenų apie jo galimą nusikaltimą, tačiau šių duomenų nepakanka įtarimams pareikšti.

Prokurorai praėjusią savaitę taip pat pradėjo tyrimą dėl įtarimų, kad Rinkos reguliavimo agentūra galėjo per brangiai pirkusi maisto produktus skurstantiems. Tarp brangiai pirktų galėjo būti ir Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho šeimos valdomo Kėdainių konservų fabriko gaminiai. Žemės ūkio ministerijai, kuri įgyvendina agentūros savininko teises ir pareigas, vadovauja „darbietė“ Virginija Baltraitienė.