Lietuvoje

2020.11.10 10:15

Karbauskis Masiulį vadina blogiausiu buvusiu ministru, šis teigia politikoje nedalyvaujantis

Gytis Pankūnas, LRT.lt, ELTA2020.11.10 10:15

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia manantis, kad naujoji valdžia vykdys tokią pačią kovos su koronavirusu politiką, kokią iki šiol vykdė dabartinis ministrų kabinetas. Jis kritiškai vertina viešojoje erdvėje pasklidusias žinias apie tai, kad buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis gali tapti naujuoju sveikatos apsaugos ministru.

R. Karbaukis antradienį žurnalistams Seime sakė labai laukiantis naujos Vyriausybės sudarymo, mat, anot jo, tada esą bus nustota skleisti propagandą apie dabartinį ministrų kabinetą.

„Mes labai norime, kad kuo greičiau būtų suformuota nauja valdžia tam, kad mes nustotume būti lyginami su propaganda, kurią skleidė keturis metus prieš Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, prieš šitą Vyriausybę ir Seimą, o pradėtų lyginti tai, kokia yra dabartinė, nauja valdžia ir tai, kokia ji buvo. Jau pradedu pastebėti, kad tos patyčios, kurios buvo dėl to, kad buvo profesionalų Vyriausybė, dabar jau pati naujoji, būsima premjerė sako, kad jų Vyriausybė taip pat bus profesionalų“, – aiškino R. Karbaukis.

Jis teigė manantis, kad naujoji valdžia jokių naujų veiksmų kovoje su koroanvirusu nesiims.

„Labai laukiu, kada bus pasakyta, ką ruošiasi (naujoji valdžia – LRT.lt) daryti kitaip dėl koronaviruso. Labai laukiu. Nors vieną skirtumą tegul nuo mūsų sprendimų pasako šita valdžia. Nepasakys“, – kalbėjo LVŽS lyderis.

R. Karbauskis, paklaustas, kaip vertina kalbas, kad į sveikatos apsaugos ministrus gali būti siūlomas dabartinėje Vyriausybėje susisiekimo ministru dirbęs R. Masiulis, neslėpė kritiškai vertinantis šią galimą kandidatūrą.

„Sėkmės jam. Tai buvo blogiausias šioje Vyriausybėje dirbęs ministras. Jeigu blogiausias mūsų Vyriausybės ministras tinka būsimai Vyriausybei, tai labai sunku vertinti, kokios bus to pasekmės. Jeigu dar sveikatos apsaugos srityje, tai bus labai liūdna“, – dėstė politikas.

R. Karbauskio manymu, šioje Vyriausybėje sveikatos apsaugos ministru dirbantis Aurelijus Veryga yra stipriausias ministrų kabineto ministras, tad, anot jo, jei R. Masiulis perims A. Verygos darbus, visuomenė išvys didžiulį kontrastą.

Rokas Masiulis: nesu politikoje ir į ministrų portfelius nekandidatuoju

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigia, kad šiuo metu jis nėra politikoje ir į jokius ministrų postus nekandidatuoja.

„Nesu politikoje ir į ministrų portfelius nekandidatuoju“, – Eltai sakė R. Masiulis.

ELTA primena, kad pirmadienį Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija pasirašė naujos koalicijos sutartį. Vis dėlto kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė neatskleidė nė vienos konkrečios pavardės, ką norėtų matyti savo buriamoje Vyriausybės komandoje.

Pirmadienio vakarą LRT televizija pranešė, kad, neoficialiais duomenimis, sveikatos apsaugos ministru gali būti siūlomas R. Masiulis.

Naujos kadencijos Seimas į pirmąjį plenarinį posėdį rinksis penktadienį. Jo metu bus renkama Seimo valdyba ir Seimo pirmininkas. Liberalų sąjūdis yra viešai išreiškęs norą deleguoti Seimo pirmininką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.