Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.08 15:53

Generalinė prokuratūra tiria maisto skurstantiems pirkimą

BNS 2016.02.08 15:53

Generalinė prokuratūra tirs maisto skurstantiems pirkimą, kai maisto produktai buvo pirkti labai brangiai.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė BNS patvirtino, kad tyrimas vasario 4 dieną pradėtas dėl galimo sukčiavimo, o jį pavesta organizuoti Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Pasak E. Martinonienės, Žemės ūkio ministerijos paprašyta pateikti papildomos informacijos.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, jog turėjo nuogąstavimų dėl produktų kainų, todėl rekomendavo atlikti rinkos tyrimus ir kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą.

„Esama situacija manęs netenkina, todėl kreipėmės į teisėsaugos institucijas, kad būtų įvertintos pirkimo procedūros ir tiekėjų veiksmai, o galimai kalti asmenys – patraukti atsakomybėn“, – pranešime spaudai sakė V.Baltraitienė, kurios vadovaujama ministerija į Generalinę prokuratūrą kreipėsi sausio 28 dieną.

Ministerija siekia, kad maisto produktų pirkimo sutartys būtų nutrauktos, o dėl miltų pirkimo sutartis nebūtų pasirašyta. Dar 2014 metų gruodį V. Baltraitienė kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydama išaiškinti, ar teisėtai keliami itin aukšti kokybės reikalavimai miltams, ir sustabdė konkurso dalį.

Miltų tiekimo konkursą laimėjo „Malsena Plius“, toną kvietinių miltų pasiūliusi už 600 eurų, kai rinkoje jų kaina bene perpus mažesnė. Be to, miltus siūlė tik „Sanitex“, tačiau jos kaina buvo dar labiau išpūsta – 620 eurų už toną.

Konkurso dalį dėl mėsos konservų tiekimo laimėjo įmonė „Sanitex“, o produktų gamintojas – Kėdainių konservų fabrikas. Portalo 15min. lt duomenimis, kilogramą mėsos konservų, kuriuose ne mažiau nei 80 proc. kiaulienos, rinkoje galima įsigyti už 1,6 euro, skurstantiesiems jie pirkti už 3,2 euro. Konservuotų pupelių kaina rinkoje yra apie 0,89 euro, tačiau jos pirktos, už kilogramą sumokant 2 eurus.

Rinkos reguliavimo agentūros, kuri įtariama per brangiai pirkusi maisto produktus, vadovė Aldona Miliuvienė sausio pabaigoje pasitraukė iš pareigų.

Europos Sąjunga, siekdama užtikrinti pagalbą labiausiai skurstantiems asmenims, Lietuvai 2014–2020 metams skyrė 76,5 mln. eurų. Maisto produktų krepšelį sudaro kvietiniai miltai, cukrus, aliejus, makaronai, ryžiai, grikiai, kruopos, mėsos konservai, sausi pusryčiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi