Lietuvoje

2020.11.10 09:28

Karbauskis: norime kuo greičiau suformuotos naujos valdžios tam, kad nustotume būt lyginami su propaganda

atnaujinta 15.21
Jūratė Skėrytė, BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.10 09:28

Dvyliktasis Seimas antradienį baigia savo kadenciją, „valstiečių“ inicijuotų nenumatytų posėdžių nebus. Pastarųjų lyderis Ramūnas Karbauskis teigia labai norintis, kad kuo greičiau būtų suformuota nauja valdžia – esą tam, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjunga nebebūtų „lyginama su propaganda“.

Antradienį Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui pasiūlius ypatingos skubos tvarką ir parlamentarams priėmus paklausimą į Konstitucinį Teismą dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) skundo, nenumatytų posėdžių prašę „valstiečiai“ ketina atsiimti parašus.

„Tikrai nebus (nenumatytų posėdžių – BNS). Seimo nariai atsiims parašus“, – antradienį BNS sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė.

„Valstiečiai“ buvo surinkę 49 parlamentarų parašus dėl dviejų nenumatytų Seimo plenarinių posėdžių sušaukimo trečiadienį, kad būtų priimtas LLRA-KŠS skundas dėl galimų Seimo rinkimų pažeidimų.

Pagal Seimo statutą, surinkus ne mažiau kaip 47 parlamentarų parašus, nenumatytas posėdis turi būti šaukiamas.

Oficialiai šios kadencijos parlamentarų įgaliojimai baigsis penktadienį, kai į pirmą posėdį susirinks naujai išrinktas Seimas.

Pagal Konstituciją, nuo pirmojo posėdžio pradžios baigiasi anksčiau išrinktų Seimo narių įgaliojimų laikas.

Komentuodama darbą baigiančio Seimo veiklą būsimojo premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad trūko diskusijų apie šalies ateitį.

Žinios. Praėjusią parą Lietuvoje nuo COVID-19 mirė net 11 žmonių, patvirtinti 1109 nauji atvejai

Nuomonės apie darbą baigiantį Seimą: pasak I. Šimonytės – buvo visko

„Kaip ten ta laida vadinasi – visko buvo, tai taip turbūt galėčiau apibūdint, visko buvo. Buvo sprendimų, kurie buvo geri, buvo sprendimų, kurių buvo galima išvengti, bet, matyt, ko labiausiai trūko, labiausiai trūko diskusijų apie tai, kokia yra Lietuvos ateitis. Mes proporcingai daug laiko skyrėm ne ateities klausimams, o praeities klausimams“, – sako I. Šimonytė.

„Valstiečių“ lyderis teigia nekantriai laukiantis naujos valdžios darbo ir žmonių nuomonės apie tai.

„Mes labai norime, kad kuo greičiau būtų suformuota nauja valdžia, tam, kad mes nustotume būt lyginami su propaganda, kurią skleidė 4 metus prieš „valstiečius“, prieš šitą Vyriausybę ir Seimą, o pradėtų lyginti, kokia yra dabartinė nauja valdžia. Nes jau pradedu pastebėti iš pareiškimų, tos patyčios, kurios buvo, kad „profesionalų Vyriausybė“, dabar jau naujoji premjerė sako, kad jų Vyriausybė taip pat bus profesionalų.

Atrodo, darėm tai, kas buvo logiška, teisinga, ir atrodo, ta valdžia darys tą patį“, – sako R. Karbauskis.

Populiariausi

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24