Lietuvoje

2016.02.08 15:55

Į STT apklausą atvykęs R. Malinauskas: atsakysiu į visus klausimus

BNS 2016.02.08 15:55

Į apklausą Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) Kaune pirmadienį atvykęs Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas pareiškė atsakysiąs į visus tyrėjų klausimus.

„Gyvenime kiekvienas toks išbandymas yra svarbus ir turbūt galima būtų kokį įdomesnį darbą nuveikt, bet jei esu įdomus, jei esu norimas apklaust, mielai be problemų atsakysiu į bet kurį klausimą“, - pirmadienį žurnalistams sakė R. Malinauskas.

Prieš apklausą STT R.Malinauskas neatsakė į BNS klausimą, ar tiesa, jog būtent jis už namo savininką kaunietį verslininką Žilviną Povilonį yra mokėjęs pinigus vadinamąjį Vijūnėlės „dvarą“ Druskininkuose statantiems statybininkams.

„Jei Ž.Povilonis leis man tą pasakyti, aš visada pasakysiu“, – sakė R. Malinauskas.

Paklaustas, kokiomis aplinkybėmis susipažino su verslininku Ž. Poviloniu, Druskininkų meras teigė, jog ši pažintis yra užsimezgusi per jo tėvus.

„Jie pažįstami su mano tėvais, tėvai bendrauja ir su jo draugais, mums tekę ir pasėdėt, ir į gimtadienį pakviest, nėra tas žmogus, kurio beveik nepažinočiau“, – teigė kurorto vadovas.

Jis pripažino, jog yra bendravęs ir su ankstesniuoju Vijūnėlės namo savininku Romu Baranausku, kuris namą dabartiniam savininkui pardavė 2014 metais.

„Tekę bendrauti gal porą kartų. Kiekvienas žmogus kažką mieste darydamas, ar į savivaldybę užeina, ar į skyrių. (...) Šampano kartu nesame gėrę“, – kalbėjo R. Malinauskas.

STT apklausia Druskininkų vadovą tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant vyriausybės nutarimą, turėjusį reikšmės statybų Druskininkuose įteisinimui. Meras apklausiamas kaip specialusis liudytojas.

Specialiojo liudytojo statusas suteikiamas asmeniui, jei yra duomenų apie jo galimai padarytą nusikaltimą, tačiau šių duomenų nepakanka, kad šiam asmeniui būtų suteiktas įtariamojo statusas.

Šioje byloje specialiuoju liudytoju penktadienį buvo apklaustas ir aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas, planuojama ir premjero, socialdemokratų vadovo Algirdo Butkevičiaus apklausa - jis yra paprastas liudytojas.

STT atlieka tyrimą dėl galbūt darytos įtakos vyriausybės sprendimams, kurie tapo papildomais motyvais teismui sprendžiant vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ statybų Druskininkuose.

Vyriausybės nutarimas, iš kurio buvo išimtas nuo 1992-ųjų galiojęs skirsnis „Kurortų apsaugos zonos“, parengtas rugsėjo 22 dieną, o kitą dieną pateiktas vyriausybei bei priimtas. Rugsėjo 22 dieną Druskininkuose lankėsi premjeras, socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius. Nutarimo projektą rengė Aplinkos ministerijos specialistai. Kaip skelbė DELFI.lt, sprendimas tapo papildomu motyvu Vilniaus apylinkės teismui rugsėjo pabaigoje priimant palankų sprendimą dėl statybų Druskininkuose. Pernai lapkritį apylinkės teismo verdiktas apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Druskininkų centre, kurortinėje zonoje, sudegusio valčių nuomos punkto vietoje, 2013 metais pradėtas statyti beveik 600 kvadratinių metrų gyvenamasis namas, vietos gyventojų pramintas Vijūnėlės dvaru. Statybai reikalingus leidimus davė Druskininkų savivaldybė ir vietos žemėtvarkininkai. Iš pradžių šis turtas priklausė Alytaus miesto gyventojui, vienos saugos firmos apsaugininkui Romui Baranauskui, vėliau – kauniečiams sutuoktiniams, verslininkui Žilvinui ir Zinai Poviloniams.

Gindama viešąjį interesą 2014 metais Generalinė prokuratūra kreipėsi į Vilniaus apylinkės teismą, siekdama panaikinti visus su statybomis šioje teritorijoje susijusius dokumentus. Seimo Antikorupcijos komisija teisėsaugai šią savaitę perdavė duomenis apie statinio pirkėjus – komisija suabejojo, ar pirkimo sandoriai pagrįsti teisėtai gautomis lėšomis.

Tiek R. Malinauskas, tiek vyriausybės nariai neigia kaltinimus dėl susitarimų bei sako, jog vyriausybės veiksmai neturėjo įtakos teismo sprendimui dėl statybų. Meras pripažįsta padėjęs verslininkams prižiūrėti statybas.