Lietuvoje

2020.11.10 07:05

Naktį pasikandžiojus šaltukui, antradienio dieną grįš niūroki ir drėgni orai

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.11.10 07:05

Pirmadienio naktį pasikandžiojo šaltukas, o Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė LRT RADIJUI sako, kad šalyje vyravo rudeniškai žiemiški orai. Tačiau antradienio dieną vėl įsitvirtins drėgnesni, debesuoti orai.

Pirmadienio naktis Lietuvos regionuose buvo įvairi – kol vienur švelniai lynojo ir formavosi rūkas, kitur temperatūra nukrito net iki 5 laipsnių šalčio.

Be to, vietomis pasirodė ir žiemiški reiškiniai – silpna lijundra ir plikledis. Todėl sinoptikė perspėja, kad vairuotojams teks ne tik gramdyti automobilių langus, bet ir būti atidesniems keliuose.

Antradienio diena numatoma niūroka – saulės nebus daug, kai kur dienos metu tvyros rūkas, dangų dengs žemi debesys. Nors jie ims plonėti po vidurdienio, pragiedrulių sulauks tik vakariniai ir šiauriniai šalies regionai.

Rudenišką pojūtį sustiprins ir silpnas lietus, dulksna, kurie labiausiai tikėtini vidurio ir pietų Lietuvoje.

Pūs nestiprus vėjas, todėl diena neturėtų būti žvarbi.

Temperatūra dieną kils iki 5–10 laipsnių šilumos, šilčiausia turėtų būti pajūryje ir Žemaitijoje.

Trečiadienį nestiprus vėjas pasisuks iš pietų ir pietryčių bei link Lietuvos atneš sausesnę oro masę. Todėl nakties metu galima tikėtis pragiedrulių ties vakariniais ir pietiniais šalies rajonais – čia temperatūra priartės prie nulio laipsnių, tik kai kur pasirodys silpnai neigiamos temperatūros.

Sinoptikė nurodo, kad jeigu formuosis rūkas, yra tikimybė sulaukti ir silpnų lijundrų bei plikledžio formavimosi.

Tačiau didesnėje šalies dalyje temperatūra turėtų išlikti teigiama – ji svyruos nuo 2–4 laipsnių šilumos, keliais laipsniais šilčiau bus prie jūros.

Lietaus tikimybė nebus didelė, o naktį vietomis, tikėtina ties pietiniais ir rytiniais rajonais, gali trumpam formuotis rūkas.

Dieną turėtų sugrįžti 5–10 laipsnių šiluma.

Ketvirtadienį jau galima sulaukti nežymių palynojimų, tačiau jie bus tik vietomis. Šiek tiek sustiprės pietryčių vėjas iki vidutinio, todėl pasijaus ir žvarbumas. Temperatūra bus vienu kitu laipsniu žemesnė nei trečiadienį.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13