Lietuvoje

2016.02.08 11:30

Prasideda Saugaus interneto savaitė

LRT.lt2016.02.08 11:30

Pirmadienį Lietuvos mokyklose prasideda Saugaus interneto savaitė. Jos metu daugiau nei 25 įmonių specialistai vyks į susitikus su moksleiviais, kurių metu pasakos apie saugų bendravimą ir naršymą internete, rašoma pranešime spaudai.

„Mobiliosios programėlės, naršymas internete ir bendravimas socialiniuose tinkluose jau tapo vaikų kasdienybe – išmaniaisiais telefonais nevaržomai naudojasi net pradinių klasių auklėtiniai. Todėl kalbėdami su vaikais apie saugumą, privalome juos įspėti ir apie grėsmes virtualioje erdvėje: virusus, asmeninių duomenų pasisavinimą, netgi identiteto vagystės galimybę. Suprantame, jog mokytojams ir tėveliams apie tai kalbėti gali trūkti žinių, todėl kasmet į pagalbą kviečiame informacinių technologijų specialistus, kurie apie kibernetinį saugumą tiesiogiai kalbasi su vaikais“, – sako Saugaus interneto savaitę kartu su partneriais organizuojančios profesinio orientavimo iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Rūta Radzevičiūtė.

R. Radzevičiūtė atkreipia dėmesį, kad problemų gali sukelti net ir vaikų pamėgtos mobiliosios programėlės.

„Tikėdamiesi atsisiųsti populiaraus žaidimo programėlę, kartu su ja į mobilųjį telefoną vaikai gali įdiegti ir virusą. Šis virusas, pavyzdžiui, gali kaupti mūsų asmeninius duomenis, kurie būtų panaudojami komerciniais tikslais. Taip pat dėl telefone esančio viruso vaikui gali būti rodoma žalingo turinio reklama. Apie šias ir kitas grėsmes vaikai turėtų sužinoti kuo anksčiau“, – įsitikinusi ji.

Saugaus interneto savaitės dalyviai su mokiniais taip pat kalbės apie patyčias. Pasak „Kam to reikia?!” direktorės, virtualių patyčių problema kasmet tampa vis aktualesnė, nes tarp bendraamžių pasitaikantis žeminantis elgesys jau persikėlė ir į socialinius tinklus. Susitikimų metu praktikai kalbės apie galimas įvairias patyčių pasekmes ir pagarbaus elgesio internete svarbą.

Lietuvos mokyklose iš viso suplanuoti 220 susitikimų, kuriuose dalyvaus beveik 5,5 tūkst. 1–12 klasių auklėtinių.

Prie prieš ketverius metus prasidėjusios programos šiandien yra prisijungusios daugiau nei 495 įmonės bei 915 mokyklų.