Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.07 16:01

Mėlynąją vėliavą siūloma suteikti visiems trims ją turėjusiems Lietuvos paplūdimiams

BNS 2016.02.07 16:01

Nidos ir Juodkrantės centriniai bei Palangos Birutės parko paplūdimiai šį sezoną turėtų ir vėl gauti teisę iškelti Mėlynąsias vėliavas.

Kaip pranešė Lietuvos savivaldybių asociacija, šią savaitę Kaune vykusiame Aplinkosauginio švietimo fondo Mėlynosios vėliavos programos nacionalinės tarybos nariai posėdyje nusprendė palankiai įvertinti Neringos ir Palangos miesto savivaldybių paraiškas.

Visi trys paplūdimiai atitiko aplinkosauginio švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosauginio valdymo, saugumo ir paslaugų tarptautinius kriterijus.

Savivaldybių paraiškos bus persiųstos į Danijos sostinėje Kopenhagoje reziduojančią tarptautinę Mėlynosios vėliavos tarybos komisiją, kuri, atsižvelgusi į nacionalinio programos koordinatoriaus išvadas, priims galutinį sprendimą.

Paplūdimiai ir prieplaukos, įgyvendinę atitinkamus aplinkosauginius reikalavimus, pretenduoja į Mėlynąją vėliavą, kuri lankytojams praneša, kad jame – švaru, teikiamos europinio standarto paslaugos, t.y. yra tualetas, dušas ir pan.

Lietuva Mėlynosios vėliavos programoje pradėjo dalyvauti 2001 metais. Mėlynoji vėliava suteikiama vienam vasaros sezonui.

Tarptautinę Mėlynosios vėliavos programą, kuri skirta savivaldybėms, plėtojančioms turizmo paslaugas, koordinuoja nevyriausybinė organizacija – Aplinkosauginio švietimo fondas. Jo įgalioti asmenys tikrina, ar paplūdimys bei prieplauka sezono metu atitinka keliamus reikalavimus. Mėlynoji vėliava turi būti nuleidžiama, jei aptinkama trūkumų. Pakelti ją leidžiama tik tada, kai visi trūkumai pašalinami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi