Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.07 11:02

Vilniuje gaivinama idėja pavadinti gatvę Lenkijos prezidento L. Kaczynskio vardu

BNS 2016.02.07 11:02

Vilniaus politikai ragina administraciją siūlyti gatvę, kuri būtų pavadinta prieš šešerius metus tragiškai žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio vardu.

Siūlymą suteikti L. Kaczynskio vardą vienai iš centrinių Vilniaus gatvių prieš kelerius metus jau svarstė Vilniaus savivaldybės taryba, tačiau tuomet klausimas įstrigo politikams nesutarus dėl prezidento pavardės rašybos ir kitų dalykų.

Šią savaitę administraciją pasiūlyti galimą gatvę vėl paragino sostinės konservatoriai, meras Remigijus Šimašius bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė Renata Cytacka – pastaroji tikino, kad šiuo klausimu aktyviai domisi vilniečiai.

„Jei bus toks siūlymas, mes, be abejo, rinksime gatvę, kuriai būtų galima suteikti pavadinimą ir klausimą teiksime tarybai tvirtinti“, – posėdyje sakė Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotojas Aurelijus Stapulionis, pristatęs tarybai kai kurių gatvių naujus pavadinimus.

Jam priminta, jog taryba yra išreiškusi poziciją ir žingsnį turėtų žengti administracija. A. Stapulionis žadėjo, kad „techninį darbą“ administracija galės atlikti per 2–3 savaites, tačiau abejojo, ar taryba pritars siūlymui.

„Didžiausia problema bus surasti tą gatvę ir kad visi komitetai pritartų, kad centrinei miesto gatvei galima suteikti pavadinimą“, – sakė jis.

Vienas iš sprendimui prieš kelerius metus nepritarusių sostinės politikų buvo tuometinis vicemeras, LLRA atstovas Jaroslavas Kaminskis. Jis BNS sakė, jog ir šįkart „frakcija neturi pozicijos“, mat iki šiol nėra įteisinta originali pavardžių rašyba ant gatvių pavadinimų lentelių.

„Reikia prisiminti visus įvykius: L. Kaczynskis buvo čia, tą pačią dieną, kai (Seime) buvo atmestas pavardžių originaliai rašymas. Todėl ir dabar jo pavardę rašyti kažkaip kitaip, nei ji yra originale, būtų kažkoks nesusipratimas. Sprendimas nebuvo priimtas ir dėl rašybos, ir dėl pačios gatvelės – ten buvo šimtas ar penkiasdešimt metrų“, – BNS sakė jis.

L. Kaczynskis kartu su žmona ir dar 94 aukštais pareigūnais žuvo 2010 metų balandžio 10 dieną lėktuvui sudužus netoli oro uosto Rusijoje, Smolenske.

Idėja L. Kaczynskio vardu pavadinti gatvę arba skverą Vilniuje kilo 2010-ųjų pavasarį. Tuomet sostinės taryba buvo numačiusi, kad taip galėtų vadintis atkarpa nuo K. Sirvydo gatvės iki Gedimino prospekto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi