Lietuvoje

2013.02.28 07:53

Pasaulinę retų ligų dieną Kauno klinikose duris atveria Retų virškinimo ir kepenų ligų centras

ELTA2013.02.28 07:53

Ketvirtadienį minima Pasaulinė retų ligų diena. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų gastroenterologai ją pasitiko įkūrę naują klinikinės praktikos ir mokslo centrą.

Ketvirtadienį minima Pasaulinė retų ligų diena. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų gastroenterologai ją pasitiko įkūrę naują klinikinės praktikos ir mokslo centrą.

Retų virškinimo ir kepenų ligų centro tikslas – įgyvendinti kokybišką retų virškinimo sistemos ir kepenų ligų diagnostiką ir gydymą, teigiama Kauno klinikų pranešime.

Šiame Kauno klinikų retų ligų centre diagnozuojamos, tiriamos ir gydomos retos virškinimo ir kepenų ligos, kurios pažeidžia ne tik virškinamąjį traktą bei kepenis, bet ir kitas organizmo sistemas.

Retų virškinimo ir kepenų ligų centre gastroenterologams padeda genetikos, laboratorinės medicinos specialistai, akušeriai-ginekologai, chirurgai, hematologai, neurologai, radiologai, intensyvios terapijos specialistai.

„Kauniečiai jau prieš gerą dešimtmetį pirmieji Baltijos šalyse įdiegė genetinius retų kepenų ligų diagnostikos metodus. Retoms plonųjų žarnų ligoms diagnozuoti pirmieji panaudojo kapsulinę endoskopiją ir enteroskopiją, taip pat patobulino retų nėščiųjų kepenų ligų gydymo metodikas. Kartu su radiologais įdiegė neinvazinį retos kepenų venų trombozės gydymo metodą - dirbtinės kepenų kraujagyslės suformavimą, kuris leidžia šiems ypač sunkiems ligoniams išvengti kepenų transplantacijos“, – teigė centro įkūrimo iniciatorius, Gastroenterologijos klinikos vadovas, Mokslų akademijos tikrasis narys prof. Limas Kupčinskas.

Naujajame centre dirbantys medikai palaiko ryšius su Gento, Kylio, Ulmo, Amsterdamo universitetinių ligoninių retų ligų specialistais. Kauno klinikose įkurto centro specialistai konsultuoja retomis ligomis sergančius ligonius iš visos Lietuvos.

Retų ligų diena pasaulyje minima paskutiniąją žiemos dieną. Retoms priskiriamos tos ligos, kuriomis serga ne daugiau kaip 5 iš 10 tūkst. žmonių. Dažniausiai jos yra genetinės kilmės ir gali pasireikšti bet kuriame amžiuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt