Lietuvoje

2013.02.28 10:29

Opozicijai užkliuvo ministrų kelionės į naujų rinkimų rajonus

Rajonus, kuriuose jau šį sekmadienį vyks pakartotiniai Seimo rinkimai, pastarosiomis savaitėmis su darbo vizitais įnirtingai narstė Vyriausybės nariai. Opozicija įžvelgė paslėptą valdančiųjų agitaciją balsuoti už jų kandidatus, rašo „Lietuvos žinios“.

Rajonus, kuriuose jau šį sekmadienį vyks pakartotiniai Seimo rinkimai, pastarosiomis savaitėmis su darbo vizitais įnirtingai narstė Vyriausybės nariai. Opozicija įžvelgė paslėptą valdančiųjų agitaciją balsuoti už jų kandidatus, rašo „Lietuvos žinios“.

 Atsitiktinumas ar ne, bet prieš pakartotinius Seimo rinkimus ministrų kelionės driekėsi ten, kur prie balsadėžių netrukus ateis rinkėjai. Opozicija aiškina, kad deklaruojami ministrų darbo vizitai ir susitikimai su žmonėmis tėra paslėpta agitacija. Vyriausybės nariai tokius kaltinimus atmeta ir tikina iš sostinės išvažiuojantys tik darbo reikalais.

Agitavo po darbo

Teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis neslėpė lankęsis rajonuose, kur vyks pakartotiniai Seimo rinkimai, nes jo darbo kelionių maršrutai esą driekiasi per visą šalį. „Esu ne Vilniaus, bet visos Lietuvos ministras, todėl man reikia važinėti“, – LŽ sakė J.Bernatonis. Jis prisipažino, kad vasario pradžioje lankydamasis Ukmergėje agitacija užsiiminėjo. „Darbo metu sprendžiau klausimus, kurie man priklauso, o po darbo užsiėmiau agitacija, nes aš esu politikas“, – teigė jis.

Zarasų, Ukmergės, Biržų ir Kupiškio rajonuose spėjo pasisvečiuoti kiti socialdemokratai - sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, ūkio ministrė Birutė Vėsaitė. Prieš savaitę Biržuose ir Kupiškyje lankėsi krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Kiti taip pat nesnaudė

Pirmiems vizitams po Lietuvą socialinės apsaugos ir darbo ministrė „darbietė“ Algimanta Pabedinskienė rinkosi Ukmergę, Biržus ir Kupiškį. Kaip tik šiuos rajonus apimančiose vienmandatėse rinkimų apygardose Darbo partija yra iškėlusi du savo kandidatus į Seimą. Praėjusią savaitę Ukmergėje lankėsi "darbiečių" į švietimo ir mokslo ministro postą deleguotas Dainius Pavalkis. Rytoj į susitikimą su Biržų ir Kupiškio rajono žemdirbiais planuoja vykti "darbietis" žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna. Kaip teigė jo atstovė spaudai Ramunė Visockytė, ministras yra pasižadėjęs susitikti su visų šalies rajonų žemdirbiais.

Kupiškyje ir Biržuose svečiavosi ir aplinkos ministras „tvarkietis"“Valentinas Mazuronis. Kartu su aplinkos viceministru Almantu Petkumi jis lankėsi miškų urėdijoje, susitiko su vietos bendruomene. „Jeigu susitikimai su mūsų ministerijos kuruojamų sferų darbuotojais opozicijai atrodo kaip politikavimas, tai linkiu jiems kuo daugiau politikuoti“, – LŽ tvirtino V.Mazuronis. Praėjusią savaitę kelionėje į Biržus draugiją Aplinkos ministerijos vadovams palaikė ir jųdviejų partijos kolega finansų viceministras Vytautas Galvonas. Jis savo kandidatūrą kaip tik kelia Biržų-Kupiškio vienmandatėje apygardoje. „V.Galvono buvimas greta kalbant klausimais, kurie aktualūs žmonėms, man, kaip ministrui, netrukdė“, – aiškino V.Mazuronis.

Mato priedangą

Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma įsitikinęs, kad ministrai tikslingai pasirinko vykti ten, kur vyks pakartotiniai Seimo rinkimai. „Akivaizdu, kad tai yra tik priedanga agituoti už savo partijos iškeltus kandidatus“, – LŽ sakė jis.

J. Razmos teigimu, ministrams nedraudžiama remti savo partijos kolegų, tačiau tai daryti jie turėtų ne darbo valandomis. "Manau, turėtų būti demonstruojamas platesnis tarnybinės etikos supratimas ir nereikėtų mėginti primityviai dangstytis vaizduojant, kad tai yra ministro bendravimas su visuomene", - pažymėjo jis.

Korektiškumo pritrūko

Politologė Lidija Šabajevaitė neatmetė galimybės, kad ministrai savo darbo vizitus rajonuose, kur vyks rinkimai, panaudojo politinės agitacijos tikslams. „Suprantama, kad tokie dalykai egzistuoja, tačiau kol nėra konkrečių įrodymų, bandymų spėlioti gali būti visokiausių“, – LŽ sakė ji.

Politologės teigimu, politikai net nenorėdami gali pakliūti į dviprasmišką situaciją, kai prieš rinkimus surengia susitikimą su vietos bendruomene. „Taip gali agituoti net neagituodamas“, – pažymėjo L. Šabajevaitė.

Ji mano, kad įtarimų nebūtų kilę, jei prieš rinkimus ministrai būtų atšaukę savo vizitus į minėtus rajonus.