Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.05 14:43

Klimatologė A. Galvonaitė baigia darbą hidrometeorologijos tarnyboje

LRT.lt 2016.02.05 14:43

Penktadienį, paskutinę dr. Audronės Galvonaitės darbo dieną Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje prie Aplinkos ministerijos, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir savo, ir aplinkosaugininkų bendruomenės vardu padėkojo šiai visai Lietuvai pažįstamai klimatologei už jos ilgametį triūsą ir nuopelnus populiarinant meteorologijos mokslą, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

„Visuomenei tapote Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos veidu, jau nekalbant apie tai, kad esate puiki darbuotoja, mokslininkė ir labai mielas žmogus“, – sakė ministras. 

A. Galvonaitė gimė 1949 m. Anykščiuose. Baigusi Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetą daug metų dirbo Fizikos institute, o į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybą atėjo 1992-aisiais. Čia prabėgo ryškiausias jos gyvenimo etapas. 

A. Galvonaitė vadovavo Klimatologijos skyriui, rengė mokslo leidinius, įsteigė muziejų, apgynė daktaro disertaciją, buvo kontaktinis asmuo vykdant Pasaulinės meteorologijos organizacijos klimato programas. A. Galvonaitės veikla labai įvairiapusiška, todėl jos darbai puikiai pažįstami tiek mokslo bendruomenei, tiek plačiajai visuomenei. Ji ligi šiol noriai skaito paskaitas moksleiviams, senjorams ir visiems besidomintiems orais ir klimatu. 

Klimatologė laikosi požiūrio, kad gamta yra visuma, kad jokie reiškiniai nevyksta atskirai, kad tyrimai turi būti tik kompleksiniai. Susidūrusi su nemokšišku aiškinimu ji drąsiai, nepaisydama rangų, klausia: „Gal jūs mokykloje nesimokėte?“ 

Paklausta, ar ją dar matysime ketvirtadienio rytais per LRT TELEVIZIJĄ, ji linktelėjo galvą – matysime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi