Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.05 14:14

L. Graužinienė apie socialinį modelį: nematau galimybės jo priimti pavasario sesijoje

ELTA 2016.02.05 14:14

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sako asmeniškai nematanti galimybės Seimo pavasario sesijoje priimti šiuo metu Socialinių reikalų ir darbo komitete svarstomą socialinį modelį. 

„Aš asmeniškai nematau galimybės jo priimti pavasario sesijoje, nes ir pataisų labai daug, ir dėl nesuderinamumo, ir nėra man asmeniškai aiški Finansų ministerijos ir Ministro Pirmininko pozicija dėl fondų steigimo. Pagaliau man yra pagrindinis klausimas – nėra užtikrintas finansavimas šiai reformai, nėra galimybės tokių didelių pinigų numatyti į ateitį. Todėl arba turi būti įsigaliojimas nukeltas žymiai vėlesniam laikotarpiui, jeigu ir būtų priimta, ir tinkamai paruošti tiek poįstatyminiai aktai, tiek suformuoti piniginiai srautai, reikalingi šio paketo įgyvendinimui“, – penktadienį spaudos konferencijoje Seime sakė L. Graužinienė.

Todėl parlamento vadovė sako neskubinsianti socialinio modelio priėmimo Seime. „Aš palaikau komiteto poziciją, tikrai jo neskubinsiu. Jeigu jie baigs darbą laiku, Seimas svarstymo stadijoje diskutuos, bet nematau galimybės greitai priimti šį visą paketą“, – sakė L. Graužinienė.

Seimo Pirmininkė padėkojo Socialinių reikalų ir darbo komitetui už labai intensyvų ir atsakingą darbą, tačiau priekaištavo Vyriausybei.

„Dar kartą pasikartosiu – Vyriausybė pateikė Seimui dokumentą, kuris nebuvo suderintas su Trišale taryba, komitetas buvo apkrautas papildomu darbu“, – sakė L. Graužinienė.

Parlamento vadovės vertinimu, neteisingi yra pasigirdę svarstymai, kad galima išimti kažkurią socialinio modelio dalį ir priimti atskirai. „Jeigu mes išimsime tik pensijų indeksavimą, bet nepriimsime kitų teisės aktų, kurie užtikrina, kad pensijų indeksavimui būtų pakankamai pajamų, tai mes tiesiog valstybę, „Sodros“ biudžetą pastatysime į tokią situaciją, kad bus žmonių lūkesčiai sukelti, indeksavimas turės vykti, o pinigų nebus“, – galimą scenarijų svarstė L. Graužinienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi