captcha

Jūsų klausimas priimtas

Užsienio žvalgybos vėl mėgino verbuoti Lietuvos pasieniečius

Užsienio šalių žvalgybos ir toliau aktyviai domisi Lietuvos pasieniečių darbu – pernai mažiausiai šešis kartus mėginta verbuoti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnus. Tiek pat analogiškų bandymų buvo fiksuota ir 2014 metais, penktadienį paskelbė VSAT.
G. Savickio (BFL) nuotr.
G. Savickio (BFL) nuotr.

Su korupcija kovojantys ir jos prevenciją vykdantys VSAT imuniteto padalinių pareigūnai 2015-aisiais užfiksavo ir atvejį, kai kaimyninėje užsienio valstybėje besilankiusiam Lietuvos pasieniečiui, oficialios delegacijos nariui, buvo padovanota suvenyrinė USB atmintinė. Joje, kaip paaiškėjo vėliau, buvo įdiegta profesionali šnipinėjimo programa.

„Nemažėjantis užsienio žvalgybos tarnybų dėmesys paskatino reglamentuoti mūsų pareigūnų ir darbuotojų išvykų į užsienio valstybes tvarką. Tokiomis priemonėmis siekiama apsaugoti valstybės interesus, nepadaryti žalos sienos apsaugos tarnybai, jos darbuotojams bei artimiesiems“, – sako VSAT Imuniteto skyriaus viršininkas Darius Škarnulis.

Tvarka pernai parengta atsižvelgiant į kompetentingų Lietuvos institucijų parengtas grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo apžvalgas. Ji negalioja, kai VSAT tarnautojas vyksta į šalis, priklausančias NATO aljansui, Europos Sąjungai ar Šengeno erdvei.

Įsigaliojus šiam dokumentui, į užsienio valstybes vyko beveik pustrečio šimto VSAT darbuotojų: kiek daugiau nei penktadalis – tarnybiniais tikslais, likusieji – asmeniniais. Prieš keliones į užsienio valstybes konsultuota apie pusę statutinių ir karjeros valstybės tarnautojų.

Siekiant stiprinti tarnybos drausmę pernai taip pat buvo parengta VSAT darbuotojų ryšių deklaravimo tvarka. Tiek statutiniai VSAT pareigūnai, tiek ir karjeros valstybės tarnautojai yra įpareigoti pranešti apie ryšius su asmenimis, jei šie domisi kriminalinės žvalgybos ar kita įslaptinta informacija, ikiteisminio tyrimo ar valstybinių ir žinybinių registrų duomenimis, apie valstybės sienos apsaugos organizavimo taktiką, pasienio sargybų išdėstymą, turimos įrangos bei sistemų veikimo ir technines galimybes, neteisėtais būdais siekia daryti įtaką viešiesiems pirkimams, prašo atlikti kitus neteisėtus veiksmus ir pan.

Įsigaliojus šiai tvarkai tokius ryšius deklaravo 24 VSAT pareigūnai. Daugiausiai tokių pranešimų yra susiję su įvairių asmenų bandymus verbuoti pasieniečius bendrai nusikalstamai veiklai, pavyzdžiui, cigarečių kontrabandai, vykdyti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...