Lietuvoje

2016.02.05 10:32

Liubline prasidėjo Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinio junginio pratybos

LRT.lt2016.02.05 10:32

Vasario 3 d. Liubline, Lenkijoje, prasidėjo bendrojo Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinio junginio – brigados LITPOLUKRBRIG – štabo pratybos „Brave Band“.

Pratybose dalyvaujantys brigados štabo atstovai iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos treniruojasi atsako į krizes operacijų planavimo, karinių sprendimų priėmimo tokių operacijų metu, informacijos keitimosi tarp padalinių ir kitų štabo veiklos procedūrų.

Pirmą kartą nuo brigados štabo inauguracijos rengiamos pratybos truks dvi savaites, iki vasario 18 d. Pratyboms vadovauja brigados LITPOLUKRBRIG štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Eligijus Senulis.

Pratybų scenarijų, kuris yra pagrįstas patirtimi tarptautinėse atsako į krizes ir humanitarinėse operacijose, parengti padėjo JAV Ilinojaus valstijos nacionalinės gvardijos kariai.

Pasak plk. ltn. E. Senulio, šiomis pratybomis siekiama ugdyti štabo karių įgūdžius veikti drauge vienoje operacinėje aplinkoje. Jis taip pat pabrėžė, kad tai yra pirmas žingsnis brigados štabui siekiant viso  operacinio pajėgumo.

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG štabas įsikūręs Liubline. Štabas oficialiai atidarytas šių metų sausio 25 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.