captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Dargis: mokytojas valstybėje – viena kertinių figūrų

Vilniuje LITEXPO parodų rūmuose besitęsiančioje studijų parodoje penktadienį be kitų renginių vyks diskusija apie švietimo sistemą bei mokytojus. 
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Specialistai pastebi, kad ši profesija Lietuvoje nėra patraukli, o į mokyklas neateina dirbti jauni ekspertai.

Parodoje LRT RADIJO kalbinti moksleiviai sako turintys gerų mokytojų, tačiau dalis jų esą nesugeba sudominti ar stokoja kompetencijos.

Pasak pramonininkų konfederacijos prezidento Roberto Dargio, šiandieniniame informacinių technologijų  pasaulyje mokytojo vaidmuo iš esmės pasikeitė – jis turi ne tiek mokyti, kiek padėti susigaudyti žinių sraute ir parengti kokybiškai naują, savo pasaulį kuriantį žmogų.

„Pasaulis šiandien dėl informacinių technologijų gali prieiti prie daug didesnio kiekio informacijos. Pats mokinys geba ją analizuoti ir mokytojas nebegali išlikti tas senasis XIX a. dėstytojas. Mokiniai mato pokyčius pasaulyje, jie juos analizuoja, tad mokytojas jiems reikalingas nebe informacijos perdavimui – jis reikalingas padėti jiems susigaudyti ir panaudoti savo žinias kūrybai ir įkvėpti juos.  Mokytojo vaidmuo yra ryškiai pasikeitęs. Mokytojas valstybei tampa viena kertinių figūrų. Jie gali parengti žmones kokybiškam, geram gyvenimui. Manyčiau, kad tai yra labai svarbus XXI a. pasikeitimas“, – sako pramonininkų konfederacijos prezidentas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...