Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.05 09:37

Už melagingus iškvietimus baus skaudžiau

Nemažėjant melagingų specialiųjų tarnybų iškvietimų, nuo balandžio griežtinamos sankcijos: už tokius pranešimus grės ne tik didesnės baudos, bet ir laisvės atėmimas iki trejų metų. Be to, pagalbos tarnyboms nurodyta visais melagingų iškvietimų atvejais išieškoti patirtus nuostolius iš kaltininkų. 

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis tikina, kad būtina imtis priemonių, nes melagingi specialiųjų tarnybų iškvietimai kainuoja labai brangiai. Be to, tuo metu specialiosios tarnybos negali atlikti tiesioginio darbo.

„Pernai metais pateikta 1700 ieškinių. Bendra tų ieškinių kaina yra apie 25 tūkst. eurų ir jau 19 tūkst. eurų yra priteista. Tokią žinią ir norim visiems paskleisti – visais atvejais, kai buvo melagingai skambinta, buvo išieškomi nuostoliai. Mūsų informacinių technologijų galimybės daugeliu atvejų leidžia nustatyti skambinantįjį. Taigi, atsakomybės klausimas visada iškils“, – sako vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius.

Vidaus reikalų ministerijos teigimu, melagingų iškvietimų padaugėja savaitgaliais bei tuo metu, kai išmokamos socialinės išmokos. Skambina įvairūs žmonės, tačiau dažnai pasitaiko, kad tai daro vaikai.

Beveik visais atvejais melagingai buvo kviesti policijos pareigūnai, taip pat dvigubai išaugo pranešimų apie neva padėtus sprogmenis.

2015 metais užregistruota per 1 900 melagingų iškvietimų – aštuoniais procentais daugiau nei 2015 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi