Lietuvoje

2016.02.05 08:43

STT apklaus aplinkos ministrą

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl galbūt nelegalių statybų Druskininkų Vijūnėlės dvaro teritorijoje, penktadienį žada apklausti aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką. Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galbūt daryto poveikio priimant vyriausybės nutarimą dėl kurortinių zonų panaikinimo.

Pats aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas tikina nepatyręs nei premjero, nei kitų asmenų spaudimo. Kitą savaitę šiame tyrime bus apklaustas ir Druskininkų meras socialdemokratų pirmininko pavaduotojas Ričardas Malinauskas, po atostogų į apklausą turėtų atvykti ir pats premjeras Algirdas Butkevičius.

Savaitės viduryje per spaudos tarnybą prezidentė perdavė, kad dėl korupcijos šešėlio situacija vyriausybėje yra sudėtinga: Dalia Grybauskaitė laukia iš atostogų grįžtančio premjero, kaip teigiama, rimtam pokalbiui.

Tik grįžus premjerui, atsistatydinimo pareiškimą žada įteikti sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, kuri kitoje byloje buvo apklausta praėjusią savaitę. Šešėlis krito ir ant žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, kurios vadovaujamos tarnybos brangiai pirko maistą skurstantiesiems. Jai opozicija grasina interpeliacija.