Lietuvoje

2020.11.05 20:30

Bažnyčios per pandemiją: apytuščių patalpų šildymas tampa našta, dalis mišių – nuotoliniu būdu

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.05 20:30

Vyriausybei rekomendavus religines apeigas per karantiną organizuoti nuotoliniu būdu, Vyskupų konferencija nusprendė, kad nuo šeštadienio mišios bus aukojamos ribojant tikinčiųjų skaičių, žmonės į bažnyčią bus įleidžiami su kaukėmis, laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Kiti pagal galimybes mišiose galės dalyvauti nuotoliniu būdu iš namų. Tuo metu prasidėjus šildymo sezonui ir per pandemiją sumažėjus lankančiųjų pamaldas, iš žmonių aukų besiverčiančioms parapijoms sunkiai pakeliama našta tapo ir bažnyčių šildymas. 

Šaltuoju metų laiku tikintieji žino: einant į bažnyčią geriau šilčiau apsirengti. Stengiamasi kiek įmanoma taupyti ir šildymą įjungti tik kai nebeapsikenčiama.

Panevėžio rajono Šventojo Jono Krikštytojo bažnyčia, kaip ir dauguma kaimo maldos namų, nėra šildoma. Klebonas Alfredas Puško sako, kad per savaitę surenka apie 250 eurų parapijiečių aukų, o tokios sumos šildymui įrengti nepakaktų. Tad tenka suktis ir galvoti kitų būdų.

„Buvau pasistatęs tris dujinius šildytuvus, tai kažkiek bent psichologiškai šilčiau yra. Stovi, ta ugnis dega, pasižiūri tą ugnį, atrodo, jau tau šilčiau yra“, – pasakoja Ramygalos bažnyčios klebonas.

Pandemija neaplenkia ir tikinčiųjų: tuščių bažnyčių šildymas tampa našta, o į pamaldas – per nuotolį

Pandemijos laikotarpiu lankančių mišias sumažėjo beveik trečdaliu. O tai reiškia ir sumažėjusias aukas.

Panevėžio šventųjų apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje įrengtas grindinis šildymas. Už jį vidutiniškai per mėnesį sumokama apie 1000 eurų. Pasak klebono, nors šio šildymo sąskaitos beveik nesiskiria nuo centralizuoto, efektas – geresnis.

„Prieš remontą temperatūra bažnyčioje buvo apie 10 laipsnių ir tvyrojo tokia drėgmė, po remonto, kai įrengtas grindinis šildymas, temperatūra pakilo iki 15 laipsnių“, – teigia Šv. Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Romualdas Zdanys.

Klebonas pripažįsta, jei nebūtų taupę iki pandemijos, vargu, ar dabar pavyktų šildyti bažnyčią.

Mažesnių miestelių bažnyčioms prisijungti prie centralizuoto ar įsirengti grindinį šildymą kur kas sudėtingiau. Tačiau Panevėžio rajono Upytės bažnyčia, nors ir viena mažiausių rajone – šildosi originaliai.

Jeigu jūsų nuodėmių sąrašas ilgas, nepergyvenkite, kol jas sakysite kunigui, dvasininkas tikrai nesušals, mat šiose klausyklose įrengti šildymo kilimėliai. Tikintiesiems bažnyčioje įjungiamos infraraudonųjų spindulių lempos. Šildymas čia kainuoja iki 100 eurų per mėnesį.

„Labai jaučiama nauda, visi labai patenkinti, kam per šilta – nueina toliau truputėlį, ne po lempa sėdi, labai tinkamas šildymas, tikrai labai pasiteisino“, – tikina Upytės bažnyčios tarnautoja Birutė Jasnauskienė.

Visgi dalis dvasininkų pripažįsta besimeldžiantys ne tik už savo parapijiečius, bet ir Dievo prašantys kuo šiltesnės žiemos.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25
„Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų
11

Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
11