Lietuvoje

2020.11.05 16:32

Karoblis neabejoja, kad baigęs kadenciją grįš į diplomatinę tarnybą: naujasis ministras ras, kaip panaudoti mano patirtį

Deividas Jursevičius, LRT RADIJO laida „Svarbus pokalbis“, LRT.lt2020.11.05 16:32

Kadenciją baigiantis Raimundas Karoblis – vienas iš nedaugelio ministrų, sulaukusių teigiamų atsiliepimų iš formuojamos centro dešinės koalicijos lyderių. Paskirtas iš diplomatinės tarnybos į ministro postą prieš ketverius metus, jis neabejoja, kad ten pat ir grįš, o anuomet viešai keltą tikslą išskaidrinti viešuosius pirkimus krašto apsaugos sistemoje laiko sėkmingai įgyvendinamu.


Krašto apsaugos ministru R. Karoblis paskirtas trapių, ne sykį pažeidinėtų paliaubų Rytų Ukrainoje laikotarpiu, bei praėjus keliems mėnesiams po atskleistos „auksinių šaukštų“ istorijos, kurios pasikartojimams jis žadėjo stengtis neleisti kartotis.

LRT.lt primena, kad Viešųjų pirkimų tarnyba 2016-ųjų rugpjūtį paskelbė, kad lauko virtuvės įrankius iš „Nota Bene“ kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau nei rinkoje. Dalis kariuomenei pateiktų prekių buvo žymėtos svetimu prekės ženklu, neatitinkant sutarties reikalavimų.

Prieš patvirtinant R. Karoblį ministru, šis žiniasklaidai sakė, kad sieks, jog nesąžiningų pirkimų istorijos nepasikartotų, o pinigai būtų skirstomi efektyviai. „Be to, nėra jokios prasmės kalbėti apie išlaidų krašto apsaugai nuolatinį didinimą“, – teigė R. Karoblis.

Praėjus ketveriems metams ministras sako, kad „visada yra žmogiškojo faktoriaus klaidų rizika“, tačiau per šį laiką esą padaryta nemažai, prie to svariai prisidėjo Gynybos resursų agentūra, įsteigta 2018 m. pradžioje. Pasak ministro, ji padeda ir aiškiau susidėlioti prioritetus vykdant pirkimus.

„Efektas yra tas, kad vykdant pirkimus kariuomenei, krašto apsaugos sistemai bendrai, jau yra taupoma. Drįstu tvirtinti, kad buvo žymiai mažesnė konkurencija konkrečiais pirkimais – statybos, maistas ir panašiai. (Dabar) konkurencija yra didelė, matosi, kad kainos susideramos žymiai mažesnės negu yra didmeninėje prekyboje arba patvirtintos standartinės statybų kainos. Vyksta realios derybos ir tai yra efektas“, – LRT RADIJO laidai „Svarbus pokalbis“ sakė R. Karoblis.

Pasak jo, daugiau žmonių procesų valdyme galėtų ir dar labiau sumažinti rizikas.

„Didelis dėmesys yra skiriamas kontrolei, kad neįvyktų žmogiškos klaidos, piktnaudžiavimai. Taip, turime skirti daugiau žmonių tiems procesams suvaldyti, bet jau dabar apie 60 proc. visų pirkimų yra padidintos stebėsenos, kai kelis kartus pamatuojama, įvertinama, ar procesas, rezultatai yra adekvatūs, pagal taisykles ir tik tada priimami sprendimai“, – sakė pašnekovas.

Kadenciją baigiantis ministras teigia neabejojantis, kad grįš į diplomatinę tarnybą, iš kurios į KAM ir atėjo. Prieš paskyrimą vadovauti ministerijai, R. Karoblis dirbo užsienio reikalų viceministru, atsakingu už ES reikalus, išorinius ekonominius santykius ir ekonominę diplomatiją, 2010-2015 m. buvo nuolatiniu Lietuvos atstovu ES.

„Buvau deleguotas iš diplomatinės tarnybos ir neabejoju, kad grįšiu į diplomatinę tarnybą. O kaip pasisuks konkretus kelias, konkrečios funkcijos, pasižiūrėsime. Turiu diplomatines kompetencijas trijose srityse – nacionalinio saugumo, Europos Sąjungos klausimai, pagal savo ankstesnes praktikas, taipogi užsienio prekyba ir ekonominė diplomatija. Manau, kad Užsienio reikalų ministerija, naujasis ministras, ras būdų, kaip panaudoti mano patirtį ir įdirbį“, – laidoje kalbėjo ministras.

Kol kas jis teigė jokių pasiūlymų naujam darbui neturintis. „Du mėnesiai po politinio posto termino pabaigos, po to, kai jau paliksiu ministeriją, yra įstatyme numatytas laikotarpis, kad atsistatyti į karjeros diplomatinę tarnybą“, – pridūrė ministras.

Dieną po antrojo Seimo rinkimų turo konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis spaudos konferencijoje sakė manantis, kad ministro „kompetencija galėtų būti naudinga valstybės tarnyboje arba viešajame sektoriuje“, panašiai vėliau yra sakiusi ir tikėtina naujos Vyriausybės premjerė Ingrida Šimonytė.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidos „Svarbus pokalbis“ įraše.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25
„Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų
11

Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
11