Lietuvoje

2020.11.09 18:59

Kėdainietis pakeliui į Seimą dalyvavo ir Šauniausio mokytojo, ir mero rinkimuose: yra du pergalę lemiantys dalykai

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.11.09 18:59

42 metų kėdainietis socialdemokratas Tomas Bičiūnas mokytoju dirba du dešimtmečius. Netrukus jis užvers mokyklos duris ir keliaus į Seimą. Pedagogas neabejoja, kad kelią į parlamentą nutiesė juo patikėję mokinių tėvai ir jau suaugę buvę mokiniai.  

Seimo rinkimų antrojo turo diena geografijos mokytojui, Kėdainių rajono tarybos nariui T. Bičiūnui buvo įtempta. Tą sekmadienį jaudulį kėlė ne tik rinkimų baigtis, bet ir COVID-19 testo atsakymo laukimas. Seimo rinkimai jam atnešė pergalę, bet drauge politikas sulaukė ir kitos žinios – testo atsakymas yra teigiamas.

„Sirgau nesunkiai, bet pažįstu žmonių, kurie serga itin sunkiai. Ši liga – klastinga“, – visus saugotis ragino kėdainietis.

Saviizoliacija jam neleido vykti į Vilnių pasiimti Seimo nario pažymėjimo.

Ne kartą dalyvavo rinkimuose – tarp jų ir Šauniausio mokytojo

Per Seimo rinkimus socialdemokratas T. Bičiūnas įveikė save išsikėlusį kandidatą Darių Kaminską.

„Nuo 2012 metų dalyvauju Šauniausio mokytojo rinkimuose. Manęs klausdavo, ką reikia padaryti, kad laimėtum? Atsakymas paprastas: turi gerbti kitą žmogų ir nuoširdžiai dirbti. Tai tinka ir mokytojo darbui, ir Tarybos nariui. Tai neliks nepastebėta.

Gal kam naiviai tai skambės, jei nieko neprižadėjai, nepristatei tiltų, gatvių nepritiesei. 20 metų dirbdamas mokytoju padėjau statyti žmonių gyvenimus ir ateitį. Manau, kad tai, kad buvau išrinktas, yra to grąža, nes tikrai kelių aš nenutiesiau“, – apie savo pergalę Seimo rinkimuose kalbėjo kėdainietis pedagogas.

Jis mano, kad už jį balsavo ir mokinių tėvai, ir buvę mokiniai.

„Įsivaizduokite, jau dvidešimt kartų man dirbant išėjo iš mokyklos. Mano paties vaikai dabar lanko mokyklą kartu su mano mokinių atžalomis, mat vaikų susilaukiau būdamas vyresnis. Jaunoji rinkėjų karta tiesiog mane pažįsta“, – mano T. Bičiūnas.

Tiesa, naujasis Seimo narys neslėpė, kad važinėjant susitikti su rinkėjais teko išgirsti ir nemalonių žodžių – tarkim, kaltinimų politikams, kad šie – vagys ir banditai.

„Nors tai nebuvo taikoma man asmeniškai, nenusisukdavau ir nenueidavau, išsišnekėjus ir saldainiais pavaišindavo“, – pasakojo T. Bičiūnas.

Mama išsaugojo svarbų laišką

Parlamento naujokas politikoje rimčiau sukasi dvejus metus, pernai jis mėgino tapti Kėdainių rajono meru. Rinkimų į merus T. Bičiūnas tuomet nelaimėjo, bet tapo Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariu.

„Politikoje esu gana naujas. Bet dar studijų metais, mokydamasis tuometiniame Vilniaus pedagoginiame universitete, ieškojau įdomesnės veiklos, tada ir tapau socialdemokratų jaunimo sąjungos nariu. Tuomet gal jai priklausiau ne tiek dėl politikos, o ieškodamas užimtumo, įdomios veiklos“, – pasakojo T. Bičiūnas.

Po pedagoginių bakalauro ir viešojo administravimo magistro studijų Mykolo Romerio universitete jis grįžo dirbti į Kėdainius.

„Mokyklose rašo laiškus, kuo ketini būti. Mama išsaugojo maniškį, jame rašiau, kad norėčiau būti mokytoju, kad dirbsiu mokykloje. Tai buvo tokia fantazija. Kai studijavau, man jau atrodė aktualiau ne pedagogika, o geografija, mat man artimas pasaulio pažinimas. Tuomet nebeakcentavau, kad norėčiau būti mokytojas.

Bet po studijų grįžęs į Kėdainius pagalvojau, kad padirbėsiu mokykloje. Taip iki šiol ir esu mokytojas. Ir būsiu, kol po dviejų savaičių parašysiu pareiškimą išeiti“, – pasakojo Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos ir Šviesiosios gimnazijos geografijos mokytojas T. Bičiūnas.

Drauge jis dirbo ir kaip išorės vertintojas, važinėdavo po mokyklas vertindamas ugdymo kokybę jose.

„Be to, esu dviejų dukterų tėvas. Taip pat sūnus, vyras, kažkam ir draugas“, – sakė būsimasis parlamentaras.

Supranta, kad teks dirbti ne Švietimo komitete

Netrukus jis raitys pareiškimą atleisti iš darbo mokykloje. Kėdainietis neslėpė – apie tai pagalvojus spaudžia širdį, bet dairytis atgal jis neketina.

„Man gaila bus palikti šį darbą. Bendraudamas su mokiniais, sakau, kad ilgėsiuos, bet turiu žengti ten, kur pradėjau. Nesigailiu, kad eisiu dirbti kitokio darbo“, – sakė naujasis parlamentaras.

Jis neslėpė norintis ir Seime imtis švietimo, bet supranta, kad Švietimo ir mokslo komitete gali nebelikti vietos.

„Labai norėčiau dirbti švietimo srityje. Bet jaučiu, kad pagal mūsų frakcijos dydį ir kvotas tik vienas žmogus galės eiti į Švietimo komitetą, o mes turime švietimo ekspertę Viliją Targamadzę. Tad norėčiau veikti bent jau giminingoje srityje, tarkim, Kultūros komitete, bet, žinoma, nepamiršdamas švietimo.

Man arčiausiai švietimas, kultūra, jaunimo reikalai. Bet puikiai suprantu iš darbo taryboje patirties, kad nesvarbu, kuriame komitete dirbi, gali inicijuoti problemų sprendimą visose srityse, ar tai žemės ūkis, ar gynyba. Turi būti profesionalas spręsdamas visas problemas, ne tik vieną sritį išmanyti“, – kalbėjo T. Bičiūnas.

Seime padės ir pomėgiai

Savo rinkiminėje anketoje kėdainietis pedagogas kaip pomėgius nurodė žvejybą ir šachmatus.

„Man žvejyba – reabilitacinė veikla, kai po darbų sėdi ir žiūri į plūdę. Bet, būdamas tik žvejys mėgėjas, matau, kad šioje srityje yra problemų.

O šachmatai, visi tai pripažįsta, yra loginio, kritinio mąstymo veikla. O tai yra teigiamas dalykas“, – kaip pasitelks savo aistras dirbdamas Seime, paaiškino mokytojas.

T. Bičiūnas patikino nenukirsiantis šaknų Kėdainiuose – jo šeima nesikraustys į Vilnių, liks gimtajame mieste.

„Čia yra kiemas, mokykla, draugai, darželiai, neplėšime iš šios teritorijos savo šeimos. Kadangi esu vienmandatininkas, teks daug dirbti ir pačiuose Kėdainiuose“, – sakė išrinktasis parlamentaras.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00