Lietuvoje

2020.11.05 13:37

Meras: Klaipėdos universitetinėje ligoninėje personalo kol kas netrūksta, bet situacija darosi vis įtemptesnė

Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2020.11.05 13:37

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas teigia, kad kol kas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) situacija yra valdoma, tačiau darosi vis labiau įtempta dėl galimo personalo trūkumo. Uostamiesčio meras akcentuoja, kad situacijai blogėjant pagrindine problema gydymo įstaigose gali tapti ne COVID-19 pacientams skirtų lovų trūkumas, o tai, jog nebus personalo, kuris galėtų sergančiaisiais pasirūpinti.

„Kalbant apie Klaipėdos universitetinę ligoninę, situacija yra valdoma, bet ji yra iš tikrųjų pakankamai įtempta. Kol kas nėra jokių indikacijų, kad jau tektų stabdyti kažkurias teikiamas planines paslaugas, bet natūralu, kad jų teikimas kuo toliau, tuo labiau tampa sudėtingesnis dėl to, kad gydytojų izoliacijoje tikrai, deja, yra ir ne vienas“, – Klaipėdos savivaldybės spaudos konferencijoje teigė V. Grubliauskas.

Uostamiesčio meras teigia, kad didžiausią nerimą kelia tai, kad virusui įsisukus į gydytojų gretas pagrindinė problema bus ne COVID-19 pacientams užtikrinti reikiamą lovų skaičių, o tai, jog nebus kam sergančiais pacientais rūpintis.

„Manau, kad tai yra didelis rizikos faktorius, kurį puikiai suvokia ne tik miesto pavaldumo, bet ir ministerijos pavaldumo gydymo įstaigos. (...) Situacija yra stebima, situacija yra koordinuojama, kontroliuojama“, – sakė jis.

Visgi V. Grubliauskas pripažįsta, kad pastaruoju metu yra labiau diskutuojama dėl rezervinių pajėgumų užtikrinimo, parengimo ir aktyvavimo.

„Deja, dar kartais pasitaiko diskusijos, gal to nereikės, arba gal to reikės mažiau. Šiek tiek tai kelia nerimą, bet tikiuosi, kad vis tik bus rasti bendri sprendimai, bendras sutarimas. Juo labiau, kad ministro galiojantis įsakymas yra toks, kad praktiškai visos ligoninės dabar yra COVID-19 ir visos ligoninės turi nusimatyti tuos rezervinius plotus, rezervines galimybes“, – akcentavo Klaipėdos miesto meras.

Populiariausi