Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.04 17:42

Lietuvoje kuriama savivaldybių korupcijos matavimo sistema

BNS 2016.02.04 17:42

Lietuvos savivaldybės ateityje bus reitinguojamos pagal korupcijos lygį. Viešoji įstaiga Projektų valdymo ir mokymų centras kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) rengia tam būtiną metodiką.

„Viso projekto esmė – sukurti korupcijos rodiklio identifikavimo ir matavimo metodiką. Kada turėsime tą metodiką, mes galėsime pamatuoti indikatorius, kurie labiausiai lemia socialinius ir ekonominius rodiklius savivaldybėse, kaip kyšiai daro įtaką tiems rodikliams. Tada automatiškai galėsime reitinguoti savivaldybes, matydami situaciją“, – BNS sakė Projektų valdymo ir mokymų centro direktorius ir projekto vadovas Vaidotas Petronis.

Jo teigimu, tikimasi, kad bus galima kasmet skelbti visų Lietuvos savivaldybių korupcijos reitingus.

„Kiekvienais metais mes tikimės visoje Lietuvoje daryti tuos matavimus, analizuoti ir skelbti reitingus. Šalia to mes turėsime mokymo programas ir tiesiog savivaldoje vykdysime švietimą, kad korupcijos apraiškų mažėtų“, – tvirtino V. Petronis.

Didžiąją dalį lėšų - 568,3 tūkst. eurų - projektui skyrė Norvegija, o likusią dalį - Lietuva. Bendra projekto vertė siekia 689,8 tūkst. eurų.

Projekte dalyvauja 10 savivaldybių: Alytaus, Ignalinos, Jurbarko, Joniškio, Kelmės, Klaipėdos, Lazdijų, Plungės, Rietavo ir Rokiškio. Projektas pradėtas praėjusių metų rugsėjį ir turėtų baigtis šių metų spalį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi