Lietuvoje

2016.02.04 15:33

L. Linkevičiaus nenustebino D. Tusko pasiūlymai dėl ES reformų

ELTA2016.02.04 15:33

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad yra prielaidų pozityviai vertinti Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininko Donaldo Tusko siūlymus dėl Europos Sąjungos (ES) reformų, siekiant išlaikyti Jungtinę Karalystę Bendrijos sudėtyje.

„Tie keturi paketai, kuriuos išskyrė Donaldas Tuskas, nenustebino – nieko naujo tose srityje nėra. Matosi pasiryžimas ieškoti kompromiso ir tai yra svarbiausia“, – Eltai EVT vadovo planą telefonu iš Londono komentavo L. Linkevičius.

D. Tusko pateiktame pasiūlymų pakete, kuris atliepia Londono reikalavimus dėl ES reformų, Jungtinei Karalystei taip pat siūloma leisti riboti į šalį atvykstančią darbo jėgą, taip pat sudaryti galimybę tam tikrą laiką riboti socialines garantijas trumpiau nei ketverius metus šalyje dirbantiems imigrantams.

„Dėl pašalpų klausimo, – bus ieškoma konkrečių sprendimų ir man sunku iš anksto pasakyti – reikia atidžiau paanalizuoti, nes yra tam tikrų išimčių, tam tikrų laikotarpių, – kalbėjo L. Linkevičius. – Reikės atidžiau pažvelgti į Europos Komisijos parengtus pasiūlymus teisinės bazės keitimui (...) Bet teigiamai vertintina tai, kad ieškoma ir tikimasi pasiekti tarpusavio supratimą, nes prieš kurį laiką buvo apskritai manoma, kad šioje srityje visai negalima rasti sutarimo“.

D. Tusko pirminius siūlymus dėl ES reformų penktadienį aptars aukštesnieji ES šalių narių atstovai, o susitarimą tikimasi patvirtinti vasario 18–19 d. vyksiančios EVT metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.