Lietuvoje

2020.11.05 12:43

Kas kaip nori, tas taip dėvi: kaukės rankose, ant smakrų, kai kurie Seimo nariai taisyklių neišmoksta dar nuo pavasario

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.11.05 12:43

Lietuvą krečia koronaviruso pandemijos krizė, o visuomenei kiekvieną savaitę griežtėja taikomos taisyklės, bet Seimo nariams tai galioja ne visada. Nors parlamente jau užfiksuoti bent keli COVID-19 atvejai, tačiau dalies parlamentarų tai, panašu, nelabai jaudina – veido kaukės dėvimos ne pagal taisykles, kai kurie politikai jas įsigudrina kuriam laikui apskritai nusiimti ir bendraudami su kolegomis.

Stebint ketvirtadienio rytinį posėdį darosi akivaizdu – garsiai skelbiamų medikų ir epidemiologų nurodymų, kaip reikia taisyklingai dėvėti kaukes ir kodėl jos svarbios šiuo metu, dalis politikų nepaiso.

Kalbėdamas iš tribūnos Seimo narys Vytautas Kamblevičius nei veido kaukės, nei apsauginio skydelio apskritai nedėvėjo.

Vėliau politikas užfiksuotas kaukę užsitempęs ant veido, tiesa, ne taip, kaip turėtų pagal medikų rekomendacijas.

Seimo senbuvis Gediminas Kirkilas taip pat veido kaukę posėdyje tai nusiimdavo, tai vėl užsidėdavo, kartais gniaužė ją rankose, nors medikai to rekomenduoja nedaryti.

Veido kaukė nepatogumų, panašu, sukėlė ir vyriausiam parlamentarui Juozui Imbrasui – LRT.lt fotografas užfiksavo politiką kaukę dėvint netaisyklingai, negano to, taip dėvėdamas kaukę jis bendravo su kolega akivaizdžiai nesilaikydamas ir saugaus atstumo.

„Valstietis“ Arūnas Gumuliauskas taip pat medikų pamokų neišmoko dar nuo pavasario.

Tuomet jis buvo užfiksuotas su vienkartinėmis pirštinėmis atliekantis keistus veiksmus. Šį kartą politikas vėl kaukę nešioja taip, kaip patogu jam, bet ne taip, kaip tą rekomenduoja daryti medikai.

Tai tik dalis Seimo narių, kurie pakliuvo į LRT.lt fotografų objektyvą.

LRT.lt primena, kad iki ketvirtadienio tarp parlamentarų užfiksuoti trys COVID-19 infekcijos atvejai. Šią savaitę pranešta, kad infekcija užsikrėtė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Irina Rozova. Kiek anksčiau koronaviruso infekcija susirgo „valstietis“ Valerijus Simulikas ir konservatorius Paulius Saudargas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.