Lietuvoje

2020.11.05 10:45

LLRA-KŠS prašymu Seimas svarstys kreipimąsi į KT dėl galimų rinkimų tvarkos pažeidimų

atnaujinta 19.15
Jūratė Skėrytė, BNS, ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.05 10:45

Parlamentarai ketvirtadienį svarstys siūlymą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis pateiktų savo išvadą dėl galimų pažeidimų per Seimo rinkimus.

Šis klausimas į plenarinio posėdžio darbotvarkę įtrauktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos prašymu.

LLRA-KŠS teigia, kad Seimo rinkimų įstatymą šiurkščiai pažeidė visuomenininko, laidų vedėjo Andriaus Tapino inicijuota kampanija, kuria siekta, jog partija nepatektų į parlamentą.

Vyriausioji rinkimų komisija konstatavo, kad akcija „Viso gero, Voldemortai“ ir leidinys „Viso gero, Valdemarai“ buvo neigiama LLRA-KŠS reklama, tačiau rinkimų kampanijos įstatymo nepažeidė, nes nei A. Tapinas, nei „Laisvės TV“ nebuvo politinės kampanijos dalyviai.

A. Tapinas sako, kad jis jokių teisės aktų nepažeidė.

Žinios. Seimas nusprendė svarstyti LLRA-KŠS prašymą kreiptis į KT dėl galimų Seimo rinkimų pažeidimų

Dėl galimo dokumentų klastojimo – kreipimasis į etikos sargus

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu įvertinti parlamentarų, siekusių inicijuoti nenumatytus Seimo posėdžius šių metų lapkričio 4 d., elgesį.

Seimo vadovo kreipimesi nurodyta, kad lapkričio 3 d. Seimo pirmininko sekretoriatą pasiekė Seimo narių siūlymas sušaukti du nenumatytus Seimo posėdžius. Seimo pirmininkas atkreipia dėmesį, kad nors siūlymas buvo pasirašytas 47 Seimo narių, susipažinus su surinktų parašų lapais, buvo pastebėta, kad siūlymą pasirašė ne 47 Seimo nariai, o tik 45, nes 2 Seimo narių parašai kartojosi skirtinguose parašų rinkimo lapuose.

Seimo pirmininko vertinimu, toks parlamentarų elgesys, kai Seimo valdybai teikiamas galimai suklastotas dokumentas, diskredituoja visą Seimą ir turėtų būti nesuderinamas su Valstybės politikų elgesio kodeksu.
Trečiadienį posėdžiavusi Seimo valdyba nutarė nešaukti nenumatyto Seimo plenarinio posėdžio, kuriame būtų svarstoma, ar kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl galimų pažeidimų per Seimo rinkimus.

Seimo Teisės departamentas teigia, kad terminas kreiptis į teismą dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo baigėsi šį antradienį.

Seimo LLRA-KŠS frakcijos narė Rita Tamašunienė tikina, kad kreiptis suspėta.

„LLRA-KŠS laiku pateikė skundą Seimui nepraleisdama jokių terminų, tas terminas buvo labai trumpas – 24 valandos, pagal Seimo rinkimų įstatymą Seimas privalėjo susirinkti ir nuspręsti dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą, jokių kitų galimybių nebuvo“, – sako Seimo LLRA-KŠS frakcijos narė.

Seimo pirmininkas turi kitą nuomonę.

„Netiesa, pirmiausia aš tą dokumentą gavau po 25 valandų. Atsiuntė elektroniniu paštu, tai elektroninio pašto laikai yra aiškiai fiksuoti ir labai aiškiai yra 25 valandos dar ir su minutėm, tai, kitaip sakant, tuo įstatymu naudotis aš jau nebeturiu teisės“, – teigia V. Pranckietis.

Su juo sutinka ir buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius. Jis tikina, kad toks kreipimasis neturi jokios perspektyvos.

„Seimas praleido terminą, bet negaliu nepasakyti ir to, kad Seimas neatliko jam pagal įstatymą tenkančios pareigos, nes įstatyme parašyta, jei politinė partija kreipėsi, tai Seimas per 2 dienas turi spręsti tą klausimą. Kitaip tariant, Seimas turėjo spręsti tą klausimą, jis galėjo atmesti kreipimąsi – nesikreipti į KT, – bet jis negalėjo nusišalinti nuo to klausimo sprendimo. Atsakomybė čia pirmiausia Seimo pirmininko ir Seimo valdybos“, – V. Sinkevičius.

ELTA pastebi, kad Seimo seniūnų sueiga neatmeta galimybės surengti nenumatytą posėdį kitą savaitę, trečiadienį.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25
„Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų
11

Lietuvoje

2021.02.25 15:02

Teisėsauga įtaria – „Vaisingumo klinikoje“ galėjo būti neapskaityta apie milijonas eurų

sulaikyti 9 asmenys, tarp jų – įmonės vadovas; atnaujinta 15.22
11