Lietuvoje

2020.11.04 17:00

Puteikis siūlo Seimui kreiptis į KT ir dėl rinkimų rezultatų Deltuvos pietinėje rinkimų apygardoje

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.11.04 17:00

Seimo narys, Centro partijos-Tautininkų pirmininkas Naglis Puteikis siūlo Seimui kreiptis į Konstitucinį Teismą ne tik dėl Panerių-Grigiškių rinkimų apygardos rinkimų rezultatų, bet ir dėl Deltuvos pietinės apygardos, apimančios Ukmergės rajoną.

Jo teigimu, šioje rinkimų apygardoje taip pat nustatyta šiurkščių Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų, kurie leidžia įtarti galimą rinkimų rezultatų klastojimą. Tokį pasiūlymą įregistravęs N. Puteikis siūlo paprašyti KT išvados, ar per Seimo narių rinkimus vienmandatėje Deltuvos pietinėje apygardoje, nustatant rezultatus pirmajame rinkimų ture (spalio 11 d.), nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.

Pasak N. Puteikio, vienoje iš apylinkių (Upninkų), kurioje VRK sutiko patikrinti biuletenius, buvo rasta pažeidimų, kurie antrąją vietą užėmusio kandidato nenaudai skiriasi net 17 procentų. Tačiau, nors įtarimų dėl neatitikimų buvo pateikta ir kitose apylinkėse, VRK atmetė Centro partijos-Tautininkų prašymą perskaičiuoti balsus visoje Deltuvos pietinėje apygardoje, kaip tai buvo padaryta kilus tokiems pat įtarimams Panerių-Grigiškių apygardoje.

„Seimo rinkimų įstatymas aiškiai nustato, kad esminiai rinkimų rezultatai turi būti nustatyti neginčijamai, o VRK rinkimų rezultatus privalo nustatyti tik išnagrinėjusi visus skundus. Šiuo atveju VRK mūsų partijos skundą atmetė po to, kai jau priėmė sprendimą dėl dviejų kandidatų poros nustatymo Deltuvos pietinėje apygardoje, o tai yra akivaizdus šiurkštus Seimo rinkimų įstatymo pažeidimas“, – sako N. Puteikis.

Centro partija-Tautininkai spalio 23 d. mėgino apskųsti VRK sprendimus Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, tačiau šis nurodė, kad VRK sprendimus po balsavimo pareiškėjai privalo skųsti Konstituciniam Teismui, pagal Seimo rinkimų įstatymą kreipdamiesi dėl to į šalies prezidentą arba Seimą.

Pasak N. Puteikio, Centro partija-Tautininkai su tokiu prašymu paklausti Konstitucinio Teismo dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų du sykius kreipėsi į prezidentą, tačiau prezidentas skundus atmetė. Tačiau, anot jo, pagal įstatymą abejones dėl pareiškėjų argumentų pagrįstumo patvirtina arba paneigia Konstitucinis Teismas, o ne prezidentas.

„Prezidentas nėra teisminė institucija ir jis negali užkirsti politinėms partijoms teisės ginčyti VRK sprendimus dėl rinkimų rezultatų nustatymo. Dabar liko tik galimybė kreiptis per Seimą, kaip tai daroma ir dėl Panerių-Grigiškių rinkimų apygardos rezultatų. Tikiuosi, Seimas mūsų nediskriminuos“,- sako N. Puteikis.

Vienmandatėje Deltuvos pietinėje apygardoje Seimo nariu išrinktas „valstiečių“ atstovas Juozas Varžgalys.

ELTA primena, kad valdantiesiems atstovaujanti Seimo narių grupė įregistravo nutarimo projektą, kuriame dėl galimų Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų siūlo parlamentui su paklausimu kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Parlamentarai norėtų KT paklausti, ar per Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje Andriaus Tapino ir Viešosios įstaigos „Laisvės TV“ vykdoma plataus masto informacinė kampanija „Viso gero, Voldemortai“, nukreipta prieš LLRA-KŠS bei pažeidimai vienmandatėse Panerių-Grigiškių rinkimų apygardoje Nr. 11 turėjo esminės įtakos Seimo rinkimams.

Populiariausi

„Vaisingumo klinikos“ tyrime į teismą atvesdinti įtarimų sulaukę asmenys
35

Lietuvoje

2021.02.26 14:15

„Vaisingumo klinikos“ tyrimas: finansų direktorius suimtas savaitei, kaltinimus pripažįsta ir įmonės vadovas Usonis

galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų; atnaujinta 16.22
35
Gitanas Nausėda
LRT pokalbis 19

Lietuvoje

2021.02.26 21:48
LRT pokalbis

Nausėda apie skiepijimą nuo COVID-19: matome, kas vyksta, išsikelkim sau ambicingą tikslą, lietuviai gi esame

nusiteikęs „visa apimtimi“ toliau pats dalyvauti EVT
19
Karantinas Vilniuje
14

Lietuvoje

2021.02.27 09:26

COVID-19 Lietuvoje ir toliau plinta ligoninėse, įmonėse, ugdymo įstaigose

per parą nustatyti 626 nauji atvejai; atnaujinta 11.15
14