Lietuvoje

2016.02.04 08:55

J. Uspaskich išstojo iš Darbo partijos: populizmas nėra mano duona

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.02.04 08:55

Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho žmona, koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkė Jolanta Uspaskich tikina, kad iš Darbo partijos išstoti nutarė dėl pasaulėžiūros skirtumų. Verslininkė netiesiogiai užsimena, kad Darbo partija šiuo metu užsiima populizmu.

„Mano pasaulėžiūra kardinaliai skiriasi nuo Darbo partijos ideologijos ir tikslų. Esu racionali ir konkreti, populizmas nėra mano gyvenimo „duona“. Be to, niekada nebuvau aktyvi partijos narė, todėl šis mano „išstojimas“ nėra partijai reikšmingas“, – paklausta, kodėl nutarė trauktis iš partijos, 15min.lt  raštu atsakė J. Uspaskich. 

Ji tikina, kad sprendimo su vyru nederino ir tai, kad abu šeimos nariai iš partijos nutarė trauktis beveik vienu metu, vadina „labiau atsitiktinumu, nei dėsningumu“. ​

J. Uspaskich patvirtino, kad išstodama iš partijos nutrauks ir finansines injekcijas darbiečiams. 

Viena turtingiausių Lietuvos moterų sako, kad nuo šiol greičiausiai neberems jokios partijos. 

„Manau, kad neberemsiu jokios partijos finansiškai. Galėčiau remti tik atskiras asmenybes, kurios išsiskiria aukštesniu sąmoningumu ir veda šalį į progresą, o ne į regresą. Ir nesvarbu, kokios tai bus jėgos – dešiniosios ar kairiosios“, – rašo J. Uspaskich.

Pati dalyvauti politikoje jokia kita forma „Vikondos“ vadovė šiuo metu sako neplanuojanti. 

„Šiuo metu esu verslininkė, o ne politikė. Manau, kad šiuo metu valstybei daugiau naudos sukuria tie žmonės, kurie dirba, o ne tie, kurie politikuoja“, – sako J. Uspaskich.

V. Mazuronis: „Simpatiška moteris“

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis „Vikondos“ valdybos pirmininkės kritiką sutiko pašaipiai. Anot jo, J. Uspaskich jis pažinojo tik iš žurnalų viršelių, todėl gailėtis dėl jos išėjimo gali tiek, kiek gailėtų bet kurio įtakingo nario pasitraukimo. 

„Su Jolanta man neteko bendrauti. Aš ją pažįstu tik iš žurnalų viršelių. Ji tikrai labai simpatiška moteris. Kad ji buvo partijos narė aš, atvirai kalbant, sužinojau tik tada, kai paaiškėjo, kad ji išeina. Žinote, moterų nuotaikas ir pasirinkimus šiaip gyvenime sunku prognozuoti, tai tikrai nežinau detalių“, – 15min.lt seksistine gaida J. Uspaskich pasitraukimą komentavo V. Mazuronis. 

„Visko būna. Čia, matyt, kaip su meile – ji ateina ir praeina, nauja atsiranda“, – J. Uspaskich vertino jis. 

Darbo partijos pirmininkas tikino, kad po Viktoro ir Jolantos Uspaskichų pasitraukimo partijos posėdžiai greičiausiai persikels į Vilnių ir kitus Lietuvos miestus.

„Mano bendra nuostata yra, kad renginiai neturi vykti vienoje vietoje. Nereikia prisirišti nė prie vienos vietos, tarp jų ir „Vikondos“, ir Kėdainių“, – aiškino V. Mazuronis.

Klausiamas, ar įsivaizduoja Darbo partijos pergalę rinkimuose be „Vikondos“ vadovybės paramos, V. Mazuronis sakė, kad jau praėjusieji merų rinkimai parodė, jog vien to nepakanka. 

„Jau dabar ta konkurencija ten šiek tiek didesnė negu reikia. Aš, kaip pirmininkas, nesusidūriau su „Vikonda“ ir jos parama“, – sakė V. Mazuronis. 

„Vikondos“ laikraštis V. Baltraitienei tapo purvu

Pastaruoju metu „Vikondai“ priklausančiame laikraštyje „Rinkos aikštė“ buvo gausiai kritikuojama ir dabartinė miesto valdžia, ir Kėdainių Darbo partijos skyriaus atstovai. 

Dėl to Kėdainių apygardoje Seimo rinkimuose Darbo partijos keliama kandidatė, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė Darbo partijos leidžiamame laikraštyje „Kėdainietis“ trečiadienį paskelbė pranešimą, kuriuo atsiriboja nuo „Rinkos aikštėje“ skelbiamo „purvo“.

„Noriu pabrėžti, kad šis laikraštis priklauso verslo grupei „Vikonda“, tiksliau, tos grupės savininkei. Laikraščio pozicija – savininkės pasirinkimas. Noriu labai aiškiai pasakyti, kad nei aš pati, nei visa Darbo partija neturi nieko bendro su laikraščio „Rinkos aikštė“ valdymu ir su jame spausdinamais įvairiais pasisakymais, kurie prieštarauja Darbo partijos programinėms nuostatoms, su „purvo drabstymu“ vieno ar kito žmogaus atžvilgiu“, – rašo V. Baltraitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.