Lietuvoje

2016.02.03 20:20

Medikai: savigyda gali tik pabloginti situaciją

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.03 20:20

Paskutinę sausio savaitę dėl gripo į ligonines buvo paguldyta beveik 250 žmonių. Pasak vaistininkų, pajutę pirmuosius gripo ar peršalimo simptomus, vis daugiau žmonių skuba į vaistines ir negalavimus bando įveikti patys, tačiau čia pat medikai perspėja dėl komplikacijų.

Gripo epidemijos žemėlapis vis plečiasi: šiuo metu didesnis negu 100 susirgimų atvejų 10 tūkstančių gyventojų skaičius fiksuojamas septyniose apskrityse: daugiausia Alytaus, Telšių, Vilniaus, Kauno apskrityse. Šios ribos neviršija tik Šiaulių, Utenos ir Marijampolės apskritys.

„Šiuo metu yra jaučiamas savigyda užsiimančių žmonių antplūdis. Žmonės linkę stiprinti savo imunitetą, renkasi profilaktinio pobūdžio homeopatinius vaistinius preparatus, taip pat preparatus su vitaminu C, ežiuole. Žinoma, kartais tenka pasinaudoti ir cheminėmis priemonėmis“, – tendencijas įžvelgė „Eurovaistinės“ vaistininkė Raimonda Šedytė.

Pasak medikų, žmonės vartodami netinkamus vaistus gali tik pabloginti situaciją. Tuomet vizitas pas gydytoją neišvengiamas.

„Labiau dažnai žmonės kaip tik ir bijo užsikrėsti poliklinikoje ir gauti kažkokią papildomą bakteriją, virusą, todėl gydosi savarankiškai namuose. Tai priklauso ir nuo to, ar žmogui reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, pažyma į mokyklą ar kitur. (...) Būna labai daug komplikacijų ir kartais mes diagnozuojame pneumoniją, plaučių uždegimą. Žmogus gali nė neįtarti, kad taip komplikavosi ligos eiga“, – perspėjo Šeškinės poliklinikos Šeimos medicinos ir vidaus ligų sk. vedėja Natalija Šertvytienė/

Kasdien augant sergamumui gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, medikai pataria vengti masinio susibūrimo vietų, dažnai plauti rankas, o susirgus gydytis namuose ir neiti į mokyklą ar į darbą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.