Lietuvoje

2020.11.03 16:55

Įkalinimo įstaigose koronaviruso atvejų skaičius per beveik savaitę išaugo tris kartus

BNS2020.11.03 16:55

Įkalinimo įstaigose šiuo metu patvirtinti 64 koronaviruso atvejai – serga 35 kaliniai ir 29 darbuotojai, antradienį pranešė Kalėjimų departamentas.

Dar praėjusį ketvirtadienį koronaviruso atvejų skaičius įkalinimo įstaigose siekė 19.

Daugiausia atvejų patvirtinta Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje. Įkalinimo įstaigoje, kurioje bausmes atlieka apie 2 tūkst. nuteistųjų, nustatyta 30 koronaviruso atvejų kaliniams, taip pat serga ir 10 darbuotojų.

Laisvės atėmimo vietų ligoninėje kol kas patvirtinta 11 avejų – serga trys kaliniai ir aštuoni darbuotojai.

Kauno tardymo izoliatoriuje serga penki darbuotojai ir vienas kalinys, Marijampolės pataisos namuose – trys darbuotojai, Šiaulių tardymo izoliatoriuje – du darbuotojai ir vienas kalinys, Vilniaus pataisos namuose – vienas darbuotojas.

Iš viso saviizoliacijoje yra 51 darbuotojas, taip pat 240 nuteistųjų, iš kurių 80 izoliuota po kontakto su sergančiuoju.

Dar 160 kalinių yra saviizoliacijoje, nes yra naujai pristatyti į įkalinimo įstaigas.

Praėjusią savaitę saviizoliacijoje buvo 27 darbuotojai ir 142 nuteistieji.

Įkalinimo įstaigose šiuo metu sustabdyti trumpalaikiai pasimatymai – vietoj vieno tokio pasimatymo, jeigu nuteistasis pageidauja, gali būti trys vaizdo ar telefoniniai skambučiai.

Taip pat uždraustos visų kategorijų nuteistųjų išvykos į namus.

Dėl visuomenės, nevyriausybinių organizacijų atstovų, dvasininkų patekimo į įstaigas kiekvienu atveju individualiai sprendžia laisvės atėmimo vietos įstaigos direktorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.