Lietuvoje

2020.11.03 18:22

Klaipėdos meras Grubliauskas: situacija dėl COVID-19 ligoninėse – arti dramatiškos

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.11.03 18:22

Koronavirusui kaustant vis tvirčiau, Klaipėdoje situacija darosi įtempta. Jau kurį laiką karantino zona virtusiame uostamiestyje svarstomas lovų rezervas ne viruso plitimą visoje vakarų Lietuvoje koordinuojančioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (mat ši jau dabar esą dirba maksimaliu pajėgumu), o kitose. Tiesa, nors šiomis dienomis būta informacijos apie ilgas eiles uostamiesčio mobiliajame patikros punkte, antrojo punkto įkūrimo klausimas kol kas nėra svarstomas.

Mobilusis punktas dirba visu pajėgumu

COVID-19 virusas vis smarkiau savo gniaužtuose rakina Klaipėdą. Panašu, kad visos su viruso valdymu susijusios grandys dirba lyg įjungus aukščiausią pavarą.

Uostamiestyje veikiančio mobiliojo patikros punkto darbą koordinuojanti Viešosios įstaigos „Klaipėdos miesto poliklinika“ vadovė Loreta Venckienė teigė, kad šiuo metu punktas dirba maksimaliu režimu – testai atliekami kas tris minutes, kasdien paimama maždaug 260 žmonių mėginių.

Pasak L. Venckienės, kol kas žmogiškųjų resursų ir mėginiams reikalingų priemonių netrūksta.

Ilgąjį savaitgalį buvo pasirodžiusi žinia, jog ilgiausiai testo dėl COVID-19 tenka laukti Klaipėdoje, tačiau L. Venckienė tai neigė.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad šiuo metu punktas dirba maksimaliu režimu trimis pamainomis, tad padidinti mėginių apimtis būtų galima nebent suradus specialistų ir suformavus naktį tyrimų mėginius galinčią imti komandą.

Viltingai žvelgiama į aplinkiniuose miestuose pradedančius veikti mobiliuosius patikros punktus. Tikimasi, kad jie priims dalį Klaipėdos punktui tenkančių žmonių, tad laukiantieji tyrimo galės jį atlikti greičiau.

Klaipėdos mero teigimu, vis daugiau darbo turi ir karščiavimo klinika.

Klaipėdos universitetinė ligoninė – smarkiai apkrauta

Įtemptai dirbama ir viruso plitimą visoje vakarų Lietuvoje koordinuojančioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Anot V. Grubliausko, šioje ligoninėje jau dabar visą parą dirbama maksimaliu krūviu.

Antradienio rytą ligoninėje buvo užimtos 85 COVID-19 virusu sergantiems ligoniams skirtos lovos, dar gal 6 žmonės, sergantys šia liga, buvo gydomi reanimacijoje.

„Situacija – šalia dramatiškos“, – apibendrino V. Grubliauskas.

Pasak pašnekovo, jau labai rimtai svarstomas galimas lovų rezervas, kurio prireiks, kai vietų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pritrūks. Numatoma, kad 30 lovų COVID-19 sergantiems žmonėms turėtų būti atlaisvinta Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, kai ir jų nepakaks, – dar 10–15 numatoma Šilutės ligoninėje.

V. Grubliauskas neabejojo, kad ta diena, kai sergantieji vadinamojoje atraminėje COVID-19 ligoninėje šiame regione nebetilps, – artėja.

Padėtį uostamiesčio meras jau aptarė ir su kitų regiono savivaldybių merais. Aiškėja, kad situacija visur yra įtempta. Todėl prašoma, kad į Klaipėdos universitetinę ligoninę būtų gabenami tik kritiniai, sunkios būklės pacientai.

Ne COVID-19 ligoninių – nebeliko?

Vis dėlto ne visos ligoninės palaiko planą ateityje priimti COVID-19 virusu užsikrėtusius ligonius.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas LRT.lt teigė, kad dalijantis virusu užsikrėtusius ligonius esama nemažai rizikos, jog liga gali imti plisti gydymo įstaigose.

Anot mediko, Respublikinė Klaipėdos ligoninė nėra pritaikyta priimti infekcinėmis ligomis sergančių pacientų.

„Mes nesame infekcinė ligoninė, kuri turi būti pritaikyta. Mūsų bendri skyriai“, – aiškino Z. Juzumas.

Pasak pašnekovo, ligoninė neturi ir pakankamai reikiamos įrangos tokiems pacientams gydyti.

Todėl, medikų manymu, racionaliau būtų perimti kitas Klaipėdos universitetinės ligoninės funkcijas, kaip panašiai buvo elgiamasi pavasarį prireikus ten uždaryti kai kuriuos skyrius. Toks sprendimas esą leistų mieste užtikrinti žmonėms būtinų sveikatos priežiūros, gydymo ar skubios pagalbos paslaugų teikimą, o Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atsirastų daugiau vietos koronavirusu sergantiems pacientams.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas atkreipė dėmesį, kad ne tik Respublikinė Klaipėdos ligoninė norėtų išlikti „švari“ – negydanti COVID-19 virusu sergančių žmonių.

Vis dėlto, anot mero, šiuo metu jau nebėra ne COVID-19 ligoninių, kaip ir nebėra likę viruso nepaliestų ligoninių.

„Suprantu principą, kad savi marškiniai – arčiausiai kūno, tačiau šiuo atveju visi esame apsigobę tais pačiais marškiniais“, – teigė V. Grubliauskas.

Anot mero, svarbiausia yra siekti neišnaudoti visų Klaipėdos universitetinės ligoninės rezervų, nes to pasekmės gali būti labai skaudžios, mat virusu užsikrėtusiuosius gali tekti gydyti bet kuriai ligoninei ar net visoms regiono ligoninėms.

Teigiama, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, siekiant kuo efektyviau teikti paslaugas COVID-19 sergantiems žmonėms ir reaguojant į vietų tokiems pacientams poreikį, kai kuriuose skyriuose ribojamas įprastų paslaugų teikimas.

Populiariausi