Lietuvoje

2012.06.19 11:39

JAV žada ir toliau remti Vilniuje veikiantį baltarusių universitetą

ELTA2012.06.19 11:39

JAV padėkojo Lietuvai už pastangas išlaikyti ir stiprinti tremtyje Vilniuje veikiantį baltarusių  Europos humanitarinį universitetą (EHU) ir žada toliau jį remti.

JAV padėkojo Lietuvai už pastangas išlaikyti ir stiprinti tremtyje Vilniuje veikiantį baltarusių  Europos humanitarinį universitetą (EHU) ir žada toliau jį remti.

Užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui adresuotame JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton laiške dėkojama už nuoseklias Lietuvos pastangas užtikrinti ilgaamžiškumą, politinę ir finansinę paramą įstaigos švietėjiškai misijai ir žadama tolesnė trejų metų JAV finansinė parama šiam projektui išlaikyti.

„Palaikau jūsų tautos pastangas išsaugoti galimybę baltarusių studentams Europos humanitariniame universitete gauti kokybišką išsilavinimą. Tikimės, kad JAV įsitraukimas paskatins ir kitus donorus prisidėti prie mūsų pastangų dėl tolesnio EHU progreso ir tvarumo“, – teigiama H. Klinton laiške.

Pasak jos, JAV itin gerai vertina baltarusių studentams suteikiamą galimybę mokytis universitete, galinčiame veikti pagal Vakarų liberaliosiomis vertybėmis grįstą mokymo programą ir išvengti Baltarusijos valdžios diktato.

JAV valstybės sekretorės laiške teigiama, kad šalis įsipareigoja per artimiausius trejus metus EHU skirti 1 milijoną JAV dolerių.

Vilniuje veikiančiam universitetui JAV nuo 2001 m. jau skyrė 3,5 milijono JAV dolerių paramą. H. Clinton taip pat pažymi aktyvų JAV bendradarbiavimą su universitetu įgyvendinant demokratijos skatinimo Baltarusijoje programas.

EHU buvo įkurtas Baltarusijoje 1992 m., tačiau 2005 m. dėl šalies vadovybės spaudimo buvo perkeltas į Lietuvos sostinę. Šiuo metu universitete mokosi 1800 studentų, kurių dauguma yra Baltarusijos piliečiai.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt