Lietuvoje

2016.02.03 10:26

L. Graužinienė su Šiaurės Baltijos šalių parlamentų pirmininkais tęsia vizitą Ukrainoje

LRT.lt 2016.02.03 10:26

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė kartu su Šiaurės Baltijos šalių (NB 8) parlamentų pirmininkais tęsia vizitą Kijeve, kur susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka. Susitikime aptartas Minsko susitarimų įgyvendinimas, saugumo padėtis ir tebesitęsianti Rusijos agresija Ukrainoje. Nuo metų pradžios rytų Ukrainoje žuvo 12 ir sužeista 40 Ukrainos karių.

Lietuvos parlamento vadovė pažymėjo, kad tokioje sudėtingoje situacijoje Ukrainoje kaip reformų tęstinumo garantiją būtina išlaikyti politinį stabilumą. Politikė sakė labai palankiai vertinanti šalyje vykdomas reformas ir akcentavo būtinybę tęsti pradėtus darbus.

P. Porošenka teigė, kad Ukraina gerai išmoko politinės vienybės pamokas ir dabar turi visas sąlygas vykdyti būtinas reformas. Ukrainos vadovas padėkojo Šiaurės ir Baltijos šalims už nuolatinę paramą ir solidarumą.

Trečiadienį, Seimo Pirmininkė L. Graužinienė vyks į Ukrainos rytuose esantį Dniepropetrovską, kur susitiks su srities valstybinės administracijos vadovu, srities tarybos pirmininku, miesto meru, Olesio Gončaro nacionalinio universiteto dėstytojais ir studentais, savanorių bataliono atstovais, apsilankys Dniepropetrovsko regioninėje klinikinėje ligoninėje, šalies viduje perkeltųjų asmenų stebėjimo centre.