Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.03 10:46

Bus svarstomas nutarimas, leidęs įteisinti galbūt neteisėtas statybas Druskininkuose

Trečiadienio rytą Seimo Antikorupcijos komisija svarstys vyriausybės nutarimą, teismui leidusį įteisinti galbūt neteisėtas statybas Druskininkuose. Antradienį paskelbta, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba ketina apklausti premjerą Algirdą Butkevičių bei aplinkos ministrą Kęstuti Trečioką tyrime dėl statybų Druskininkų Vijūnėlės dvaro teritorijoje.

Prie Druskininkų pakraštyje esančio Vijūnėlės tvenkinio prieš kelerius metus pradėtos statybos papiktino dalį gyventojų. Esą prabangus pastatas kyla prie pat paplūdimio kurortinėje zonoje. Dėl to skųstasi įvairioms institucijoms.

Tačiau pernai rudenį Vilniaus apylinkės teismas atmetė Generalinės prokuratūros ieškinį viešojo intereso gynimo byloje.

Esą vyriausybės skubotai priimtas nutarimas, kuriuo panaikintos kurortų apsaugos zonos, tapo papildomu motyvu teismui nuspręsti, kad savivaldybės  bei žemėtvarkininkų sprendimai, įteisinę statybas, yra teisėti.

„Leidimai statyboms išduoti teisėtai. Beje, nė vienoje iš 4 kurortinių vietovių nebuvo laikomasi tų zonų“, – teigia Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Praėjusių metų pabaigoje tyrimą pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba, kuri žada apklausti premjerą Algirdą Butkevičių bei aplinkos ministrą Kęstuti Trečioką.

„Aiškinamės, ar nebuvo darytas neteisėtas poveikis priimant vyriausybės nutarimą. Tai todėl, kad išsiaiškintume visas aplinkybes, turim apklausti ir aplinkos ministrą, ir premjerą“, – sako STT atstovas Ruslanas Golubovas.

Aplinkos ministras bus apklaustas kaip specialusis liudytojas. Tai reiškia, kad dėl jo galimai nusikalstamų veikų yra įtarimų, tačiau jų neužtenka įtarimams pareikšti.

Ministro teigimu, priimant nutarimą dėl Kurortinių zonų panaikinimo viskas vyko skaidriai ir tai buvo padaryta ne vien dėl Vijūnėlės dvaro.

„Tai liečia daug institucijų, buvo ilgas derinimas. Kadangi tie reikalavimai yra Teritorijų planavimo ir kituose įstatymuose, tai iš minėto nutarimo tas straipsnis ir išbrauktas. O priimtas kitas vyriausybės nutarimas ir panaikintos tos zonos“, – aiškina aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Premjeras, pasak atstovės spaudai, grįžęs iš atostogų kaip liudytojas atsakys į STT pareigūnų klausimus, kad  padėtų tyrimui. Kol kas šioje byloje įtarimai niekam nepareikšti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi