Lietuvoje

2016.02.03 10:42

Gripo epidemija – devyniose savivaldybėse

BNS2016.02.03 10:42

Gripo epidemiją skelbia jau devynios Lietuvos savivaldybės.  

Anot Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, gripo epidemija paskelbta Visagine, Kaune, Panevėžyje ir Jurbarko rajone, taip pat Alytuje, Druskininkų ir Ukmergės rajono savivaldybėse. Šiauliuose ir Klaipėdos rajone epidemija skelbiama nuo trečiadienio, savo ruožtu informavo savivaldybės.

Gripo epidemija skelbiama, jeigu savivaldybėse 10-čiai tūkst. gyventojų tenka daugiau nei šimtas sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), o gripo atvejai sudaro apie 30 procentų susirgimų.

Epidemija artimiausiu metu gali būti paskelbta ir kitose Lietuvos vietose – visuomenės sveikatos centrai siūlo ją skelbti, pavyzdžiui, Varėnos, Švenčionių, Kretingos rajonų savivaldybėse.

Paskelbus gripo epidemiją rekomenduojama nutraukti ugdymo procesą, jeigu švietimo įstaigos nelanko penktadalis arba daugiau mokinių. Žmonėms rekomenduojama vengti masinių renginių, riboti lankymą ligoninėse.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro teigimu, sausio 25–31 dienomis bendras Lietuvos sergamumo rodiklis buvo 124,28 atvejo 10-čiai tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę 10-čiai tūkst. gyventojų teko per 79 susirgimus gripu ir ŪVKTI.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt