Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.02 19:55

J. Olekas: didinamas JAV karinis biudžetas Europai reikštų daugiau pajėgų ir Lietuvoje

BNS 2016.02.02 19:55

Viešai paskelbus Jungtinių Valstijų ketinimus keturis kartus didinti karinį biudžetą Europai, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad tai reikštų dar didesnį amerikiečių karių ir technikos dislokavimą Lietuvoje.  

„Mes esame pasiruošę priimti papildomą kiekį karių ir iš anksto dislokuojamą karinę techniką ir į tuos dalykus investuojame patys“, – BNS antradienį sakė ministras.

„Kokie konkrečiai skaičiai Lietuvai atiteks, kol kas per anksti kalbėti, bet, matyt, kaip gynybos sekretorius ir minėjo, kad tikrai turėsime čia daugiau besitreniruojančių karių, dislokuojamos paliekamos technikos ir, kaip suprantu, ne tik technikos pratyboms, bet ir kovinės paskirties technikos“, – pridūrė J. Olekas.

Visgi, pasak jo, didžioji dalis JAV gynybos biudžeto Europoje atitektų senųjų amerikiečių bazių Europoje vystymui ir technikos dislokavimui.

Ministro teigimu, Jungtinių Valstijų karių buvimas Europoje yra „labai svarbus saugumui užtikrinti“ ir JAV taip įrodo, kad realiais veiksmais adaptuojasi prie pakitusios saugumo situacijos, kuri susidarė Rusijai aneksavus Krymo pusiasalį ir remiant separatistus Rytų Ukrainoje.

„Manau, kad tokie žingsniai tiesiog stabdo galimą agresorių nuo agresijos prieš NATO valstybes“, – sakė ministras.

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį paskelbė, kad Jungtinių Valstijų gynybos biudžetas Europai kitais metais sieks 3,4 mlrd. JAV dolerių (3,1 mlrd. eurų). 2016 metų biudžete ši eilutė sudaro 789 mln. dolerių (725 mln. eurų).

Šiuo metu Jungtinės Valstijos kiekvienoje Baltijos šalyje dislokuoja po rotacinę kuopą karių ir kuopai skirtą sunkiąją karinę techniką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10