Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.02 15:32

E. Masiulis apie V. Baltraitienę: tokia ministrė nedirbtų mano vadovaujamoje vyriausybėje

ELTA 2016.02.02 15:32

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis sako, kad liberalai kels žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atsakomybės klausimą, tačiau interpeliacijos inicijavimo kol kas nesvarsto. 

„Jeigu būčiau premjeru, tai tikrai tokia ministrė nedirbtų mano vadovaujamoje vyriausybėje, nes šiandien atsakymai į konkrečius klausimus buvo labai aptakūs. Manęs neįtikino argumentas, neva ji nežinojo. Tas faktas, kad labai didelė dalis įvairiausių produktų buvo nupirkta kur kas brangiau negu jie kainuoja parduotuvėse reiškia, kad Žemės ūkio ministerija ir jai pavaldžios institucijos apvogė Lietuvos gyventojus, kuriems teisėtai priklauso įvairūs maisto produktai, finansuojami iš Europos Sąjungos paramos. (...) Mes toliau kelsime klausimą dėl ministrės atsakomybės“,– antradienį po susitikimo su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene žurnalistams sakė E. Masiulis.

Susitikimo metu buvo aptarti pastaruoju metu kilę skandalai dėl Žemės ūkio ministerijai pavaldžių Nacionalinės žemės tarnybos, Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros (ŽŪMPRRA) ir kitų įstaigų veiklos.

Kaip ELTA jau skelbė, žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei pasiūlius atsistatydinti, iš einamų pareigų pasitraukė ŽŪMPRRA vadovė Aldona Miliuvienė.

Prieš kurį laiką Žemės ūkio ministerijai įtarimų sukėlė aukštos maisto produktų, skirtų nepasiturintiesiems, kainos. Dar 2015 metų rudenį ministerija išsakė savo nuogąstavimus dėl šio pirkimo, tačiau esą iš susiklosčiusios situacijos matyti, kad nebuvo imtasi visų priemonių, kad pirkimas vyktų sklandžiai, o sunkiai besiverčiančių žmonių poreikiai – patenkinti.

ŽŪMPRRA į akiratį pateko dėl skandalingo miltų pirkimo nepasiturintiems asmenims, kuriame laimėtoju pripažinta „Malsena Plius“ produktą ketino parduoti du kartus brangiau nei rinkos kaina.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi