Lietuvoje

2016.02.02 13:51

V. Baltraitienė pripažino su D. Gineikaite susitikusi dar prieš konkursą į NŽT

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.02.02 13:51

Žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė pirmą kartą viešai patvirtino metus sklandžiusį gandą, kad dar prieš konkursą į Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovės postą buvo susitikusi su jo laimėtoja Daiva Gineikaite, kuri vėliau konkursą laimėjo.

Konkursas į NŽT vadovės pareigas Žemės ūkio ministerijoje vyko 2014 m. rudenį. Jau tada sklandė gandai, kad šį konkursą turėtų laimėti kaunietė D.Gineikaitė arba Darbo partijos narys iš Trakų Arvydas Sabockis. 

Konkurso sąlygose buvo nuostatų, kurios idealiai atitiko abiejų šių kandidatų patirtį. 

Tuomet Žemės ūkio ministerija 15min pranešė, kad konkurse dalyvauja aštuoni kandidatai. 

Tačiau dabar ministrė V.Baltraitienė sako, kad kandidatų buvo daugiau. 

Pasak jos, dokumentus buvo pateikę net 14 kandidatų, tačiau paskutinėje atrankoje pasirodė šeši. 

Net keturi kandidatai konkurso išvakarėse, V.Baltraitienės teigimu, išvakarėse apsilankė pas ją ir teiravosi, ar tikrai gali dalyvauti konkurse. Tarp jų, pasak V.Baltraitienės, buvo ir D.Gineikaitė. 

Tai ministrė pareiškė antradienį viešėdama Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje Seime.

Tačiau ministrė griežtai neigia, kad šis apsilankymas reiškia, jog D.Gineikaitė turėjo jos palaikymą. Ji tikino visiems keturiems pas ją atėjusiems konkursantams pasakiusi, kad konkursas yra atviras ir visi jame gali dayvauti.

V.Baltraitienė sako iki šiol esanti įsitikinusi, kad D.Gineikaitė NŽT vadove tapo skaidriai ir tarnybai vadovavo gerai. Esą ji vykdė pertvarkas ir norėjo nusistovėjusią sistemą pakeisti.

Ministrė pabrėžė, kad D.Gineikaitė avariją, dėl kurios neteko darbo NŽT, padarė ne darbo metu, tačiau tikino, kad, nepaisant to, toks elgesys nepateisinamas. 

„Tas įvykis garbės nedaro nei direktorei, nei visai tarnybai. Jai yra pradėtas tarnybinis patikrinimas, bet jis yra sustabdytas laukiant teismo sprendimo. Jei iki teismo būtų tyrimas baigtas, o teismas ją išteisintų, ji galėtų bylinėtis dėl grąžinimo į darbą. Jei po teismo tarnybinio tyrimo rekomendacija bus ją atleisti, jai būtų užkirstas kelias trejus metus dirbti valstybės tarnyboje“, – aiškino V.Baltraitienė.

Ministrė pažymėjo, kad šiuo metu jau paskelbtas naujas NŽT direktoriaus konkursas. Šįkart jis vyks Valstybės tarnybos departamente.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.