Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.02 13:04

Klaipėdos teismas vėl negalėjo pradėti Švėkšnos bylos

Klaipėdos apygardos teismas jau antrą kartą negalėjo pradėti nagrinėti vadinamosios Švėkšnos sekso skandalo bylos. Į uostamiestį iš toli nuo jo esančio socializacijos centro nepavyko atgabenti vienos kaltinamosios.

Priežastis – sutriko socializacijos centro, kuriame šiuo metu gyvena kaltinamoji nepilnametė, vairuotojo sveikata. Jis gydomas ligoninėje. Todėl esą nebuvo galimybių septyniolikmetę atvežti į teismo posėdį.

Kadangi į jį nesusirinko visi kaltinamieji, teismas nusprendė bylos nagrinėjimą vėl atidėti. Antradienį buvo planuota, jog Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas perskaitys kaltinamąjį aktą, bus išklausyta kaltinamųjų pozicija, ar jie sutinka duoti parodymus.

Analogiška situacija buvo ir prieš gerą savaitę. Tuomet teismo posėdyje nepasirodė keli kaltinamieji, jų advokatai, todėl atversti bylos taip pat nepavyko.

Vadinamojoje Švėkšnos sekso skandalo byloje kaltinimai pareikšti aštuoniems asmenis. Keturios iš jų yra sąvadavimu užsiėmusios merginos, kurios nusikaltimų padarymo metu buvo nepilnametės. Dvi iš jų pilnametystės nėra sulaukusios iki šiol.

Kiti keturi kaltinamieji – vyrai nuo 30 iki 53 metų, kurie savo lytinę aistrą tenkino su nepilnametėmis iš Švėkšnos „Diemedžio“ ugdymo centro. Visi keturi kaltinamieji – Ramzilas Fachrislamovas, Andrius Stanslovaitis, Marius Kasputis, Mindaugas Grigalavičius antradienį į teismo posėdį atvyko. Visi jie, kiek įmanydami, dangstėsi veidus.

Vieną kaltinamųjų atlydėjo ir draugas, kuris tikino, kad pastarasis tikrai niekuo nenusidėjo, tik vieną kartą, paprašytas vienos kaltinamųjų merginų, kitas mergaites nuo „Akropolio“ nuvežė į kaimą.

Nukentėjusiosiomis pripažintos šešios nepilnametės, kurioms yra nuo 14 iki 17 metų. Šiuo metu jos gyvena kituose globos namuose.

Planuojama, jog nukentėjusios nepilnametės nebus apklausiamos toje pačioje teismo salėje, kur vyksta ir posėdis. Bus ieškoma kitų būdų, kaip jas apklausti, kad jos patirtų kuo mažiau streso.

Ikiteisminis tyrimas dėl lytinės aistros tenkinimo su nepilnamečiais, dėl vaiko pirkimo ir pardavimo, dėl nepilnamečio nugirdymo ir seksualinio išnaudojimo, dėl pelnymosi iš nepilnamečių prostitucijos buvo pradėtas 2014 metų gruodį.

„Ikiteisminio tyrimo metu nustatytos 36 nusikalstamos veikos, padarytos per trejus metus. 33 iš jų yra dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo, vadinasi, tiek kartų su mergaitėmis buvo santykiauta. Išaiškinome keturis vyrus, kurie pirko seksualines paslaugas, tačiau galimai jų yra daugiau, tik nepavyko išaiškinti. Kai kurie vyrai pripažįsta, kad pirko seksualines paslaugas, tačiau esą nežinojo, kad santykiauja su nepilnametėmis. Kiti vyrai savo kaltę neigia“, – anksčiau žiniasklaidai teigė R. Ušinskas.

Tyrimo metu nustatyta, kad nepilnametės sąvadautojos klientų savo „mergaitėms“ ieškodavo internete, pačios talpindavo skelbimus, juose informuodavo apie tai, kad vyrai gali nusipirkti net ne vieną, o kelias merginas iš karto. Skelbimuose nebuvo nurodoma, kad savo kūną parduosiančios merginos yra nepilnametės.

„Nukentėjusios pasakojo, kad susitikusios su vyrais savo amžiaus neslėpdavo, tačiau jų tai neatbaidė nuo santykių“, – teigė R. Ušinskas.

Nustatyta, kad klientai su nusipirktomis mergaitėmis santykiaudavo automobiliuose arba išsinuomotoje sodyboje. Didžioji dauguma nusikalstamų veikų įvykdytos pačiame Švėkšnos miestelyje.

„Kainos buvo įvairios – nuo 15 iki 60 eurų. Daugiausia mergaitės vyrus patenkindavo oraliniu būdu, nustatyti tik keli įprasto sekso atvejai. Už gautas paslaugas taip buvo atsiskaitoma maisto produktais, svaigalais, cigaretėmis. Kai mergaitėms buvo sumokama, jos pinigus iškart parnešdavo sąvadautojoms. Vėliau už juos jos prisipirkdavo svaigalų, cigarečių, parduodamos mergaitės pačios vartodavo tuos alkoholinius gėrimus“, – pasakojo prokuroras.

Nė vienas iš kaltinamųjų nėra suimtas. Už padarytus nusikaltimus gresianti maksimali bausmė suaugusiems vyrams yra laisvės atėmimas iki 5 metų, o nepilnametės sąvadautojos gali išsisukti daug lengviau, nes asmenims, neturintiems 18 metų, maksimali laisvės atėmimo bausmė negali viršyti 10 metų, o minimali bausmė yra pusė vidutinės bausmės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas