Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.02 17:37

Šiaulių ligoninės byla: iš pareigų traukiasi „Eurovaistinės“ tinklo direktorė

15min.lt, BNS 2016.02.02 17:37

Tęsiant 2015 metų spalį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamų korupcinių nusikaltimų Šiaulių ligoninėje atskleista, kaip į korupcines schemas buvo įtrauktas ir vienas vaistinių tinklas.  Tai dar viena korupcinė schema, kuri išaiškinta atliekant šį sudėtingą didelės apimties tyrimą, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). BNS žiniomis, įtarimai pareikšti dviems „Eurovaistinės“ tinklo vadovaujančioms darbuotojoms. Iš pareigų traukiasi „Eurovaistinės“ tinklo direktorė K. Jakubauskienė

Tęsiant 2015 metų spalį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamų korupcinių nusikaltimų Šiaulių ligoninėje atskleista, kaip į korupcines schemas buvo įtrauktas ir vienas vaistinių tinklas.  Tai dar viena korupcinė schema, kuri išaiškinta atliekant šį sudėtingą didelės apimties tyrimą, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). BNS žiniomis, įtarimai pareikšti dviems „Eurovaistinės“ tinklo vadovaujančioms darbuotojoms.

BNS žiniomis, STT įtarimus dėl prekybos poveikiu pareiškė „Eurovaistinės“ tinklo direktorei Kristinai Jakubauskienei ir „Eurovaistinės“ Šiaulių regiono vadovei.

„Įmonei tapo žinoma, kad dviems darbuotojams yra pareikšti įtarimai Šiaulių ligoninės direktoriaus Petro Simavičiaus byloje“, – BNS sakė „Eurovaistinės“ atstovė spaudai Laura Bielskė.

„Mums yra žinoma, kad ligoninės direktorius savo kryptingais veiksmais norėjo paveikti darbuotojus siekdamas asmeninės naudos – reikalavo priimti ir prekiauti direktoriaus artimam asmeniui priklausančiomis prekėmis. Šiomis prekėmis mūsų tinkle niekada nebuvo ir nėra prekiaujama. Įmonė vykdo vidinį tyrimą ir geranoriškai bendradarbiauja su pareigūnais, todėl pateikėme visą jiems rūpimą informaciją“, – pridūrė ji.

Žadėjo paveikti medikus

Pasak STT pranešimo, Šiaulių ligoninės direktorius vadovas P.Simavičius buvo žadėjęs vaistinių tinklo atstovams paveikti jam pavaldžius gydytojus, kad šie, skirdami ar išrašydami kompensuojamus vaistinius preparatus pacientams, tikslingai rekomenduotų juos įsigyti tik šių vaistinių tinkle.

Mainais už tai šio tinklo vaistinėse turėjo būti priimtos ir išskirtinėmis sąlygomis realizuojamos direktoriaus artimam asmeniui priklausančios medicininės priemonės.

BNS žiniomis, STT pranešime minimas Šiaulių ligoninės vadovo P.Simavičiaus artimas asmuo – ligoninės direktoriaus dukra, kuri yra savininkė Kaune veikiančio „Geros sveikatos šeimos gydytojo kabineto“.

Vaistinių tinklą „Eurovaistinė“ valdo „Vilniaus prekybos“ kontroliuojama įmonė „Euroapotheca“. „Vilniaus prekybą“ valdo Nerijus Numavičius, Žilvinas Marcinkevičius, Mindaugas Marcinkevičius, Ignas Staškevičius, Gintaras Marcinkevičius, Mindaugas Bagdonavičius ir Vladas Numavičius.

Nustačius šias aplinkybes ir gavus jas patvirtinančių duomenų, Šiaulių ligoninės direktoriui ir dviems šio vaistinių tinklo vadovams pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu. 

Įtaria reikalavus kyšių

Kaip pranešta anksčiau, šiuo metu įtariama, kad vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė yra per šimtus tūkstančių eurų, buvo siekiama, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai.

Taip pat tiriamos aplinkybės, susijusios su ligoninės lėšomis įsigytais ir galimai pasisavintais įvairiais brangiais daiktais bei kitos ligoninės lėšų pasisavinimo schemos.

Dėl šių korupcinių nusikaltimų įtarimai pareikšti ligoninės generaliniam direktoriui, strateginio valdymo direktorei, infrastruktūros direktoriui bei kitiems asmenims. 

Iš viso atliekant šį didelės apimties ikiteisminį tyrimą įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų jau yra pareikšti 12 asmenų. 

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento ir Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Apklausta ir ministrė R. Šalaševičiūtė

Šioje byloje kaip liudytoja apklausta ir sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Praėjusį penktadienį kilo skandalas, kai R.Šalaševičiūtė Žinių radijo laidoje pareiškė praeityje davusi kyšį medikams.

Vėliau paaiškėjo, kad ministrės pavardė figūruoja Šiaulių ligoninės korupcijos bylos tyrime. Pareigūnai pranešė, kad R.Šalaševičiūtė kol kas apklausta tik kaip liudytoja. Po šios žinios ministrė pareiškė atsistatydinsianti, o premjeras Algirdas Butkevičius pažadėjo grįžęs iš atostogų patenkinti jos atsistatydinimo pareiškimą.

Iš pareigų traukiasi „Eurovaistinės“ tinklo direktorė K. Jakubauskienė

Specialiųjų tyrimų tarnybai antradienį pareiškus įtarimus prekyba poveikiu „Eurovaistinės“ tinklo direktorei Kristinai Jakubauskienei ji traukiasi iš pareigų.

„Tikiu savo nekaltumu, bet akcentuoju įmonės skaidrumą ir nenoriu pakenkti jos reputacijai, todėl pasitraukiu iš užimamų pareigų“, – K. Jakubauskienės komentarą BNS perdavė „Eurovaistinės“ atstovė spaudai Laura Bielskė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10